Ornitologiczne Mistrzostwa Śląska „RACIBÓRZ 2008”

Już po raz czwarty w historii, a drugi z rzędu, raciborski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, będzie organizatorem Otwartych Ornitologicznych Mistrzostw Śląska.Doceniając dobrą organizację ubiegłorocznej imprezy, Zarząd Główny PZHKiPE w Katowicach zdecydował, by to właśnie w Raciborzu można było po raz kolejny zobaczyć ptasie piękności. To już 53. wystawa ptaków organizowana przez raciborskich hodowców. Zobaczyć będzie można przede wszystkim kilkanaście odmian barwnych kanarków kolorowych, kanarki kształtne, ptaki egzotyczne i papugi. Mistrzostwa rozpoczną się już w środę 5 listopada.

Tego dnia w godzinach od 16:00 do 19:00 hodowcy będą zgłaszać ptasie piękności do udziału w imprezie. Dzień później w czwartek, wszystkie biorące w mistrzostwach ptaki zostaną ocenione przez ekspertów, aby już w piątek zorganizowane grupy ze szkół i przedszkoli, mogły od 9:00 do 14:00, bezpłatnie zobaczyć pokonkursową wystawę. Sobota i niedziela (8 i 9 listopada) będą dniami otwartej wystawy dla wszystkich chętnych. Wystawę będzie można oglądać od godz. 9.00 do 17.00. Na miejscu zorganizowana zostanie mini-giełda ptaków.

- reklama -

Wystawa to również okazja do uzyskania licznych informacji i porad od doświadczonych hodowców. Do udziału w OOMŚL zapraszamy wszystkich hodowców zrzeszonych w organizacjach ornitologicznych (nie tylko PZHKiPE).

Miejscem wystawy będzie Raciborskie Centrum Kultury przy ulicy Chopina, którego PZHKiPE jest jedną z działających sekcji. Szczegółowe informacje na temat udziału w mistrzostwach dla zainteresowanych hodowców można uzyskać pod adresem e-mail: [email protected] .

Patronat honorowy nad imprezą objęli Poseł Henryk Siedlaczek, Prezydent Raciborza Mirosław Lenk oraz starosta raciborski Adam Hajduk.

/ŁW/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here