Czeskie fascynacje

0

W dniach od 21 do 23 października przedstawiciele SP 18 – dyrektor D. Skóra , wicedyrektor S. Galińska oraz nauczycielka j. angielskiego H. Syjud przebywali w czeskim Litovlu na Morawach. Celem spotkania , w którym również wzięły udział Claire Evans i Rachel Hall z walijskiego Wrexham, było przygotowanie Projektu – Comenius Lifelong Learning Programme na rok 2009. Pobyt skierowany był również na wzajemne poznanie się partnerów, a także na zaprezentowanie atrakcji ziemi morawskiej w okolicach Litovla. A tych było sporo. Gospodarze zaprezentowali gościom pracę oczyszczalni ścieków, opartą jedynie na mechanicznym i biologicznym oczyszczaniu wód. Uczestnicy mogli też zobaczyć technologię produkcji słynnego włoskiego sera parmezan. Niewątpliwą atrakcją był również pobyt w Centrum ekologicznym Slunakov połączony z zajęciami terenowymi wśród okolicznych stawów

Gospodarze umożliwili zwiedzenie słynnej w całych Czechach szkoły dla artystów rzeźbiących w drewnie mieszczącej się w Tovacowie, a także wspaniałego zamku Tovacov.
Wszystkich uczestników spotkania zachwyciło miasto Olomouc, ze swoimi pięknymi kamienicami, ratuszem i fontannami.

- reklama -

Jednakże największą niespodziankę sprawiła sama Zakladni Skola w Litovlu, której dyrekcja i grono pedagogiczne mają się czym pochwalić. Szkoła między innymi wyposażona jest w swój własny basen, pełnowymiarową halę gimnastyczną oraz salę widowiskową . Gościnność Czechów była wręcz zaskakująca. Zapraszając do szkoły słynny zespół folklorystyczny, umożliwili wspólne śpiewy i tańce. Pobyt na Morawach na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here