Były śląski kurator oświaty szkolił dyrektorów placówek oświatowych

5

Dzisiaj odbyło się spotkanie dyrektorów i nauczycieli z dr Jerzym Gradem – byłym śląskim kuratorem oświaty.

Tematem spotkania były zmiany w prawie oświatowym na podstawie ustawy z dnia 25 lipca 2008 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty, ustawy Karty Nauczyciela oraz ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

- reklama -

W czasie spotkania z dyrektorami i nauczycielami placówek oświatowych, śląski były kurator wyjaśnił, na czym polegają zmiany w ustawie o systemie oświaty oraz jakie skutki niesie za sobą ta ustawa. Pokaz slajdów, na których były zamieszczone poszczególne treści ustawy oraz ich omówienie, pozwolił lepiej zrozumieć istotę zmian.

 

 
 

 

Mając na uwadze dobro nauczycieli jak i uczniów, dr Grad wyjaśnił jakich sytuacji powinno się unikać w szkołach oraz jakie mogą być skutki ich lekceważenia. Mowa była również o postawie rodziców i jej diametralnej zmianie na przełomie lat oraz o tym, że rodzice coraz bardziej korzystają ze swoich praw a zapominają o obowiązkach, związanych z edukacją swoich dzieci. 

 

/ŁW/

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Nie wiem, kto prowadził spotkanie z dyrektorami i z nauczycielami, ale Śląskim Kuratorem Oświaty jest obecnie Pan [b][i]mgr Stanisław Faber.
    [/i][/b]

  2. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na błąd. Sprostowanie: Jerzy Grad był Śląskim Kuratorem Oświaty w latach 2002-2006. Obecnie jest konsultantem Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

  3. Naprawdę wszyscy zapomnieliśmy o nim? Kurator, Naczelnik i wszędzie klapa …. forsa ze szkoleń … forsa z etatu i inne przekręty. Tylko za tymi co niosą korzyści !!!!!!!!!!!!!!! Co z tymi ludżmi?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here