Ponad 300 ptasich piękności gości w RCK

Tegoroczne Ornitologiczne Mistrzostwa Śląska odbywają się w Raciborzu. Organizatorem imprezy jest raciborski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Już po raz czwarty w historii, a drugi z rzędu, raciborski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, jest  organizatorem Otwartych Ornitologicznych Mistrzostw Śląska. Doceniając dobrą organizację ubiegłorocznej imprezy, Zarząd Główny PZHKiPE w Katowicach zdecydował, by to właśnie w Raciborzu można było po raz kolejny zobaczyć ptasie piękności. To już 53. wystawa ptaków organizowana przez raciborskich hodowców.

- reklama -

 

Na wystawie można zobaczyć około 70 kolekcji. Najwięcej kolekcji prezentuje Ryszard Błach z Kędzierzyna-Koźla

 

Na wystawie, można zobaczyć między innymi kilkanaście odmian barwnych kanarków kolorowych, a także kanarki kształtne, ptaki egzotyczne i papugi. Mistrzostwa rozpoczęły się już 5 listopada. Tego dnia hodowcy zgłaszali ptasie piękności do udziału w imprezie. Dzień później w czwartek, wszystkie biorące w mistrzostwach ptaki zostały ocenione przez ekspertów.

 

 

Dzisiaj wystawę odwiedzają zorganizowane grupy ze szkół i przedszkoli. Natomiast w najbliższy weekend (8 i 9 listopada) od godz. 9.00 do 17.00 będą mogli ją zobaczyć wszyscy zainteresowani.  Na miejscu w tych dniach zostanie zorganizowana również mini-giełda ptaków.

 

Dzisiaj wystawę odwiedzili między innymi przedszkolaki z Przedszkola nr 12

 

Patronat honorowy nad imprezą objęli Poseł Henryk Siedlaczek, Prezydent Raciborza Mirosław Lenk oraz starosta raciborski Adam Hajduk.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here