Uczniowie ZSM na praktykach w Niemczech

0

Od 2 listopada kolejna 10 osobowa grupa uczniów ZSM przebywa na miesięcznej praktyce zagranicznej w Brunszwiku w Niemczech. Uczniowie – z klas IIIb i IIIe technikum – powrócą do domów pod koniec listopada.

Przez miesiąc będą mieli zajęcia w firmie Siemens AG w Brunszwiku w Dolnej Saksonii w Niemczech, gdzie poznają niemieckie i unijne normy techniczne, zobaczą jak pracuje się w dużym koncernie, poznają nowoczesne technologie i rozwiązania techniczne na światowym poziomie. Oddział firmy Siemens specjalizuje się w produkcji automatyki sterującej ruchem kolejowym. Plan praktyki przewiduje dwutygodniową pracę bezpośrednio na hali produkcyjnej w 2-3 osobowych grupach oraz tygodniowe zajęcia przy programowaniu linii taśmy automatycznej w BBS II .

- reklama -

 

 

Dodatkową atrakcją będzie dla uczniów  wizyta w PTB – odpowiedniku naszego instytutu miar i jakości – gdzie znajduje się atomowy zegar, który dostarcza wzorcowego, radiowego sygnału czasu dla niemal całej Europy.

 

 

Warto dodać, że uczeń z tytułu udziału w stażu zagranicznym nie ponosi żadnych kosztów związanych np. z zakwaterowaniem, wyżywieniem, przejazdem, ubezpieczeniem, szkoleniami itd. Uczniowie przed wyjazdem otrzymali pomoce w postaci mapy i przewodnika po Niemczech, zeszyty,  materiały promocyjne firmy Siemens i kieszonkowe oraz uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego, kultury i historii Niemiec oraz zajęciach pedagogicznych. Zapoznali się też z unijnymi dokumentami takimi jak Europass CV i Europass Mobilność.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here