Młodzież recytuje utwory Zbigniewa Herberta

0

W Zespole Szkół Zawodowych odbył się konkurs recytatorski twórczości Zbigniewa Herberta, skierowany do uczniów raciborskich Gimnazjów.

„Oto jest moje piękno niepoważne
a kruche jest jak włosy i jak szkło.”


Z. Herbert Niepoprawność

W dziesiątą rocznicę śmierci poety jednego z najwybitniejszych twórców naszych czasów, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił oddać hołd artyście i ustanowił rok 2008 Rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji w Zespole Szkół Zawodowych odbył się konkurs recytatorski twórczości Zbigniewa Herberta, skierowany do uczniów raciborskich Gimnazjów.
Konkurs „Poezji i prozy Zbigniewa Herberta” zorganizowany pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wpisuje się w szereg podobnych, przeprowadzanych na terenie całej Polski. Konkurs ten miał na celu popularyzację twórczości autora „Pana Cogito”, uwrażliwienie na kulturę słowa, promowanie wartości wpisanych w twórczość wielkiego poety – Zbigniewa Herberta.
Wszystkich zebranych powitała Dyrektor ZSZ – Bożena Chudzińska – Latacz.
W imieniu TPD słowo wstępne wygłosiła Mariola Szkurłat.


Uczestników oceniało Jury w składzie: Przewodnicząca – Teresa Adamska- opiekunka i promotorka młodych talentów w raciborskim Centrum Kultury, wieloletnia nauczycielka języka polskiego, Barbara Karbasz – nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych oraz Mariola Szkurłat – nauczycielka języka polskiego
z Zespołu Szkół Zawodowych, członek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Po wysłuchaniu uczestników Przewodnicząca Jury ogłaszając werdykt pogratulowała wszystkim bardzo dobrego przygotowania, właściwego dobru tekstu oraz wyraziła nadzieję spotkania się w przyszłości na innych konkursach recytatorskich.
Laureatami zostały:

I miejsce – Barbara Czajkowska z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi
przygotowana przez P. Grażynę Strózik

II miejsce – Adrianna Górka z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi przygotowana przez P. Grażynę Strózik

III miejsce – Annie Skierskiej z Gimnazjum Nr 5 przygotowana przez P. Mariolę Chmielarz


Osobami odpowiedzialnymi za organizacje konkursu były: Mariola Szkurłat – nauczyciel języka polskiego ZSZ, oraz Aleksandra Kalisz-bibliotekarz ZSZ.

(AK)

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here