Rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu ASK-u „Ciało.Ruch.Miasto…” – AKTUALIZACJA

0

Bieżący projekt jest próbą rewitalizacji wybranej przestrzeni miejskiej Raciborza poprzez działania teatralno-taneczne, z ukierunkowaniem na japoński taniec butoh. AKTUALIZACJA – Zapowiadany na 1 grudnia pokaz nie odbędzie się.

Zapowiadany na 1 grudnia pokaz nie odbędzie się – informuje Justyna Szyndler z ASK. – Z przykrością musimy poinformować, że zapowiadany pokaz taneczny nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatorów. Prezentacja zostanie wykonana w ciągu kilku nadchodzących dni. Szczegóły wkrótce –  mówi Szyndler.

- reklama -

 

Ta forma taneczna uformowała się w połowie XX w. w Japonii. Poszukuje tego, co autentyczne w ciele i nie opiera się na żadnej technice, ale na doświadczaniu butoh tai (ciała butoh) oraz szczególnej jakości ruchu, powstającej dzięki osiągnięciu stanu medytacyjnego.

 

W ramach działania projektowego, w dniach 28-30 listopada 2008 r. odbywają się warsztaty z dziedziny tańca i ruchu scenicznego dla grupy 15 osób. Czas wspólnej pracy jest poświęcony przygotowaniom spektaklu, który zostanie zaprezentowany 1 grudnia br. w parku przy ul. Batorego w Raciborzu.

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here