Piec nie jest spalarnią śmieci

26

Wczoraj, 1 grudnia, rozpoczęła się w Poznaniu Konwencja Klimatyczna ONZ COP 14 na temat niekorzystnych zmian klimatycznych na świecie.

COP jest największym światowym zgromadzeniem krajów, które są  stronami Konwencji Klimatycznej ONZ. W swoim wystąpieniu podczas otwarcia konferencji premier RP powiedział, że „… żadna aktywność człowieka nie powinna podważyć symbiozy między człowiekiem a naturą…”

- reklama -

 

To stwierdzenie dotyczy szczególnie w okresie grzewczym, który będzie trwał do kwietnia lub maja przyszłego roku. W wielu gospodarstwach domowych proceder spalania w piecach wszystkiego co się da jest nagminny. Pomimo, że postępowanie tego typu jest zabronione wiele osób korzysta z tego swoistego rodzaju utylizacji, nie zdając sobie nawet sprawy, że za ten sposób pozbywania się śmieci grozi grzywna nawet do 5 tys. zł.

 

Każdy, kto spala jakiekolwiek śmieci, powinien zdawać sobie sprawę, że podczas spalania emituje do atmosfery zanieczyszczenia, które odkładając się w glebie powodują bardzo szkodliwe zanieczyszczenia nie tylko w ziemi, ale także i w powietrzu. Do organizmu człowieka przenikają m.in. trujące metale ciężkie, tlenek węgla i wiele związków rakotwórczych.

 

Plakat Stowarzyszenia Eko Inicjatywa

 

Ekolodzy i lekarze apelują do wszystkich o zaprzestanie stosowania tego rodzaju praktyk pozbywania się śmieci. Nie bez powodu też organizuje się selektywną zbiórkę odpadów, które można poddać recyklingowi lub profesjonalnej utylizacji. Każdy człowiek powinien mieć świadomość tego, że w przyszłości każdy może mieć problemy ze zdrowiem, stać się alergikiem, mieć problemy z oddychaniem, nowotworem, a przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy warto niszczyć zdrowie właśne i przyszłych pokoleń.

 

/w/

- reklama -

26 KOMENTARZE

 1. Ta informacja powinna być powielona, dostarczona, a najlepiej jeszcze przeczytana wszystkim „ślepym”, którzy nie chcą widziec problemu. a tu larum trzeba podnieśc w tej sprawie. Szkoda, ze ludzie tego nie czują, wladze niestety też. O egzekwowaniu przepisow o niezatruwaniu lepiej zapomniec. ale trzeba wierzyć, że „kropla drąży skałę”.

 2. Osoba ktróra pali smieci w piecu powinna być karan grzywną w wysokości 5k zł, a osoba która zgłosi nieodpowiedzialnego palacza powinna być nagradzana kwotą 1k zł. W ciągu miesiaca nikt nie spalałby śmieci.

 3. przejedzcie sie po wszystkich dzielnicach willowych, wioskach i przedmiesciach i zrobcie ankiete co ludzie pala, dacie sobie wtedy spokoj. powinny byc takie kary dla tych wszystkich ze baliby sie grzac nawet grzac w centralnym

 4. Zeby nie spalano smieci w piecach przydomowych należy wzorem Gminy Krzyzanowice podejśc do segregacji .Gmina ta ma prawie dopracowany i dobrze rozwiązany problem segregacji (nagroda w Poznaniu)
  Firma działająca na terenie Gminy rozprowadza worki na smieci segregowane i nieodpłatnie je odbiera ,dzieki czemu ludziom opłaca się segergowac ,bo za odpady niesegregowane płaci się dużo
  Wiadomo ze niektórzy i tak wolą spalic a tu musi być edukacja

 5. bezkarność w zakresie spalania smrodow wisi w powietrzu – przecież zakichanym nosem czuje się te smrody ..Zatruwaja – emitując dioksyny . Czy znajdzie się Rada Bezradnych od bezpieczeństwa by nas chronić od wszelkiego niebezpieczeństwa – .Mam nadzieję ,ze sztaby zarządzania kryzysowego zamiast dziurawców na rondzie zajmą się tym za co im starosta płaci .

 6. Wystarczy że się zrobi ciemno a nie da się bez maski gazowej przejśc ulicami z willową zabudową – a podobno nieekologoczne postepowanie jest grzechem ciężkim – jak widac jaka wiara taka obawa przed grzechami.

 7. To ze mieszkancy pala i kopca to okropne Ale jak kosciol Serca Pana Jezusa to dopiero pala smieci dym czarny sadza az z komina leci a czasem to az ogien wystaje z komina To chyba nie z wegla Ciekawe czym pala!!

 8. Śmieci palą najwięksi krzykacze pseudo ekolodzy. Bo szkoda im 10zł wydać na wywóz śmieci więc wolą spalić to w piecu. A później najwięcej mają do powiedzenia o efekcie cieplarnianym, CO2, czy wycince drzew.
  Powinna kontrola jeździć i wpadać do domu sprawdzać kto czym pali.

 9. Smrodzi i kopci również [b]HOTEL na ul. Bosackiej. Kopcą zwykle po zmroku /PATRZ ZDJECIA NA Raciborak.pl/[/b]
  [b]w sobotę poszli na całość, kopcili około 13-tej![/b]

 10. Do admina portalu[b][i] N I E Ł A D N I E ! zamieniacie nazwę konkurencyjnego portalu na ,,reklama.pl,,[/i][/b]
  [b][i]U W A G A DO WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW T U J E S T CENZURA![/i][/b]

 11. Zastosuję trick techniczny, który udowodni, że [b][i]C E N Z U R A jest z automatu. Nazwe portalu ,gdzie są wspomniane fotki, zamieszczam wspak ,, karobicar.lp,,[/i][/b]

 12. Tutaj zawsze była cenzura, kiedyś pisał taki „admin” i jego artykuły były w 90% kasowane, a wcale nie uzywał zadnych określeń wulgarnych czy obraźliwych. NIE MA SENSU PISAĆ COŚ SENSOWNEGO NA TYM PORTALU!

 13. Do ,,[b]Cenzora,, Zgadzam się z Tobą w 100% Myslałem, że ci ,,chłopcy,, maja j…..a. A to tylko komercja i dbałość nade wszystko o własny interes ! A fe!!!!!!!!!!![/b]

 14. (komentarz został częściowo usunięty zgodnie z Regulaminem Forum)
  Wracając do tematu: To że ktoś kopci to zauważcie że ktoś kto podłoży do pieca flotem mokrym to taki właśnie smog widać jakby oponami palili wiec nie zawsze ktoś akurat musi palić oponami. Co nie zmienia faktu ze ludzie palą śmieci bo jest to nagminne.

 15. komentarz został usuniety.
  (od Redakcji: zwracamy uwagę, że pomówienia umieszczone na łamach forum portalu mogą być podstwą do wszczęcia podstępowania odszkodowczego zgodnie z regulaminem Forum oraz prawem cywilnym ).

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here