Cenne zwycięstwo siatkarzy KS AZS Rafako

4

W raciborskiej drużynie kolejny świetny mecz rozegrał Karol Galiński. Osiemnastolatek potwierdził rolę prawdziwego lidera II – ligowej drużyny.

W pierwszym meczu rewanżowym rundy zasadniczej drużyna KS AZS Rafako Racibórz pokonała na hali w Rudniku TS Hejnał Kęty 3:1 (25:15, 21:25, 25:17, 25:21). Raciborscy siatkarze dopisali 3 punkty do wcześniej zdobytych dwunastu i awansowali w ligowej tabeli na czwarte miejsce.

- reklama -

Przed meczem trener Witold Galiński wiedział już, że drużyna gości będzie inaczej ustawiona niż w pierwszym meczu. Zmobilizował swoich zawodników uczulając na "czujną" grę od początku meczu. Pełna koncentracja i właściwy rytm gry pozwolił raciborskim siatkarzom na przejęcie kontroli nad przebiegiem pierwszego seta, tym bardziej, że zawodnicy drużyny gości grali poniżej oczekiwań. Wysoka przewaga 19:12 pozwoliła na spokojne rozegranie końcówki i wysokie zwycięstwo do 15.

 

 

W drugim secie obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 16:16, później jednak pomimo dobrej gry w obronie siatkarze AZS – u Rafako nie wykorzystali kilku kontr, natomiast bardzo skoncentrowani siatkarze drużyny przyjezdnej byli skuteczniejsi i wygrali seta do 21. Wszystko zaczęło się od początku.

 

W trzecim secie raciborscy siatkarze uzyskali znaczącą przewagę kiedy w polu zagrywki był Marcin Gonsior. Kapitan AZS – u Rafako "rozrzucił" przyjęcie w drużynie gości i nawet znany z telewizyjnych transmisji były zawodnik PLS -u Rafał Kwasowski (ostatnio Delecta Bydgoszcz) nie był w stanie rozegrać piłki tak, aby zgubić dobrze stawiany blok. Szybko na tablicy wyników pojawił się wynik 11:4, a później 17:9 dla AZS -u Rafako. W tym momencie trener raciborskiej drużyny Witold Galiński zdecydował się na podwójną zmianę i na parkiecie pojawili się Mariusz Jajus i Mateusz Władarz, a na dwie ostatnie piłki wszedł jeszcze środkowy Paweł Cieślar. Przez cały czas gra była kontrolowana przez raciborskich siatkarzy, którzy utrzymali wysoka przewagę punktową i pewnie wygrali 25:17.

 

W czwartym secie od początku przewaga punktowa należała do drużyny Hejnału Kęty. Konsekwentna i cierpliwa gra raciborskich siatkarzy, którzy potrafili utrzymać dyscyplinę taktyczną pozwoliła na wyrównanie 16:16 i grę punkt za punkt do stanu 20:20. Po ataku Karola Galińskiego drużyna AZS – u Rafako zdobyła 21 punkt. Zdenerwowany Sławomir Pietrzyk dopuścił się niesportowego zachowania i dotknął piłką mokrego czoła przed wykonaniem zagrywki. Pierwszy sędzia Marek Orlef z Jędrzejowa ukarał zawodnika Hejnału żółtą kartką, a drużynę stratą punktu. Dodatkowy niesportowy komentarz decyzji sędziego spowodował następną karę.   Po raz pierwszy kibice byli świadkami ukarania zawodnika czerwoną kartką i karą wykluczenia z dalszej gry. Końcówka seta należała do raciborskich siatkarzy, którzy wygrali seta do 21.   

 

KS AZS Rafako Racibórz: Aleksander Galiński, Krystian Lipiec, Rafał Stanienda, Karol Galiński, Marcin Gonsior, Bartosz Kawka i libero Mikołaj Michalak, a także Mariusz Jajus, Mateusz Władarz, Paweł Cieślar, Artur Szmidtka i Michał Szafirski. I trener Witold Galiński, II trener Bartłomiej Frątczak.

TS Henał Kęty: Rafał Kwasowski, Rafał Marczuk, Daniel Lenc, Łukasz Wołek, Sławomir Pietrzyk, Janusz Guzdek i libero Wojciech Gąsiorek a także: Maciej Zając, Krzysztof Kapa, Karol węgliński, Dariusz Kubica. Trener Grzegorz Kosatka.

 

Kolejny mecz przed własną publicznością siatkarze AZS Rafako Racibórz rozegrają w sobotę 13 grudnia; początek o godz. 17.00. Przeciwnikiem raciborskiech siatkarzy będzie drużyna RCS Czarnych Radom.

 

/Piela/        

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Otwieram Nowiny Raciborskie… Galińscy !
    Otwieram Portal Raciborski… Galińscy !
    Otwieram Kolejny Portal Raciborski… Galińscy !
    Otwieram Nowe Wydanie Nowin Raciborskich… Galińscy !
    Boję Się Otworzyć… lodówkę ! 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here