Kuźnia Raciborska: Świąteczne śpiewanie w ZSOiT

0

W sobotnie popołudnie, 6 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej odbył się Rodzinny Festyn Mikołajkowy.

Organizatorem imprezy, która miała miejsce już po raz piąty była funkcjonująca przy szkole Rada Rodziców oraz Dyrekcja ZSOiT. W przygotowanie festynu aktywnie włączyli się również uczniowie i nauczyciele.

- reklama -

 

 

 

Festyn obfitował w szereg atrakcji. Na dzieci czekały gry i zabawy oraz rozmaite konkursy, na dorosłych zaś stoiska ze świątecznymi akcesoriami, gdzie można było zaopatrzyć się w okolicznościowe kartki czy stroiki, których twórcami byli uczniowie kuźniańskiej placówki oświatowej. Przybyli na festyn kuźnianie mogli również skosztować świątecznych wypieków domowej roboty. Obecny był także Święty Mikołaj, który wraz z towarzyszącymi aniołami rozdawał każdemu drobne upominki. Na hali sportowej, gdzie odbywała się impreza nie zabrakło również diabła, który – jak się okazało – wcale nie jest taki straszny, jak go malują…

 

 

 

Festyn z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Świadczy o tym rosnąca stale frekwencja, jak i opinie samych kuźnian: – Jest bardzo sympatycznie. Można się troszeczkę oderwać od szarej codzienności – mówi Pani Iwona, która w imprezie bierze udział od samego początku. – Festyn sprawia, że można już poczuć tę wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt – dodaje z kolei Pan Wojciech.

 

 

 

W trakcie imprezy, oprócz tradycyjnych spotkań z przyjaciółmi, można było także posłuchać kolęd i pastorałek, których wykonawcami byli uczniowie kuźniańskiego ZSOiT.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here