Wystawa pt. „Dzieło Adopcji Serca Ruchu MAITRI”

Wystawa fotograficzna w kościele pw. NSPJ w Raciborzu to owoc pobytu 2 wolontariuszy z Ruchu Maitri Tadeusza Makulskiego i Zbigniewa Ostrowskiego w Afryce Centralnej na przełomie stycznia i lutego 2007 r.

Organizatorem wystawy jest Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata. „Nigdy nie zajmuję się tłumami, lecz jedną osobą. Gdybym spojrzała na tłumy nigdy bym nie zaczęła” te słowa Matki Teresy są motywem przewodnim wystawy fotograficznej prezentowanej w kościele. Zdjęcia zostały zrobione przez wolontariuszy Ruchu w trakcie pobytu w 2007 roku na terenie Afryki Centralnej w placówkach misyjnych, które przy współpracy z Maitri prowadzą od kilkunastu lat programy dożywiania i Adopcji Serca dla głodujących sierot i dzieci ze skrajnie ubogich rodzin. Fotografie pokazują realia życia afrykańskich wiosek i misji w Rwandzie, Kongo i Burundi. Na planszach zamieszczono także portrety kilkuset spośród 3,5 tysiąca podopiecznych, wspieranych przez rodziców adopcyjnych w Polsce.  

- reklama -

 

 

CO TO JEST ADOPCJA SERCA? – Adopcja Serca jest to moralne zobowiązanie się do pomocy przez konkretną osobę, grupy osób (rodzinę, koła różańcowe, grupy parafialne, szkoły) polegającej na finansowym wsparciu osieroconym lub ubogim, głodującym znanym z nazwiska i imienia dzieciom  w Trzecim Świecie (głównie w Afryce Środkowej). Ruch Maitri prowadzi następujące formy pomocy w ramach programu Adopcja Serca:
– Szkoła podstawowa
– Szkoła średnia
– Szkoła życia 
– Dożywianie
Aby objąć patronatem konkretne dziecko w szkole podstawowej, średniej lub w szkole życia, należy przystąpić do wybranego programu przez przesłanie do ośrodka Ruchu Maitri wypełnionej deklaracji oraz podjąć opłacanie składek. Można również wspierać wyłącznie anonimowe zagłodzone dzieci w ośrodkach dożywiania, wpłacając dowolne kwoty stosownie do swoich możliwości. Deklaracja przystąpienia do programu pomocy dostępna jest na stronie www.maitri.pl.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here