Uczniowie G1 w partnerskiej szkole Almos Vezer Iskola w Budapeszcie

Uczniowie naszego gimnazjum przyjęli zaproszenie szkoły partnerskiej Almos Vezer Iskola z Węgier i udali się z pięciodniową wizytą do Budapesztu.
Nasi węgierscy koledzy przyjęli nas bardzo ciepło.

Już od progu witał nas napis w języku polskim: „Witamy Was serdecznie” i grupa uczniów, którzy wręczyli nam zrobione przez siebie bransoletki przyjaźni. Mieliśmy okazję wziąć udział w lekcji języka angielskiego prowadzonej przez nauczycieli z naszej zaprzyjaźnionej szkoły oraz w towarzystwie naszych węgierskich rówieśników zobaczyć najciekawsze miejsca w Budapeszcie, na przykład Zamek w Budzie, Basztę Rybacką oraz Parlament. Poczuliśmy również atmosferę zbliżających się świąt robiąc zakupy na świątecznym kiermaszu. Oczywiście nie odmówiliśmy sobie przyjemności nabycia pamiątek dla naszych bliskich. Świetnie bawiliśmy się na „Karaoke Party” i dyskotece zorganizowanej w naszej partnerskiej szkole, gdzie wspólnie z naszymi kolegami z Budapesztu śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Ostatni wieczór naszego pobytu w pięknej stolicy spędziliśmy podziwiając miasto z pokładu statku, którym płynęliśmy po Dunaju. Wszyscy zgodnie uznali, że Budapeszt rozjaśniony tysiącami świateł jest uroczy i niezwykły.

Punktem kulminacyjnym naszej wizyty w zaprzyjaźnionej szkole było podpisanie przez p. dyrektor Annę Zygmunt oraz p. dyrektor Almos Vezer Iskola Bernadett Puszter certyfikatu współpracy. Rangi temu wydarzeniu dodała obecność vice-prezydenta Budapesztu, który osobiście pogratulował nam zawarcia umowy i życzył owocnej współpracy.

Podczas naszego pobytu nawiązaliśmy liczne przyjaźnie, poznaliśmy kulturę i tradycje naszych węgierskich kolegów oraz mięliśmy okazję poćwiczyć swój angielski. Teraz z niecierpliwością czekamy na wizytę uczniów z Almos Vezer Iskola w Raciborzu.

- reklama -

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here