II Międzygimnazjalny Przegląd Twórczości Poetyckiej DEBIUTY 2009

0

„Wędrówką życie jest człowieka" słowa Edwarda Stachury to motto II edycji imprezy. Organizatorem Przeglądu jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu i Gimnazjum Nr 3.

Finał Przeglądu odbędzie się 18.03.2009 r. o godz. 17.00 w Bibliotece  przy ul. Kasprowicza. Gościem specjalnym będzie poeta Tomasz Różycki – laureat Nagrody Kościelskich (2004) za poemat „Dwanaście stacji”.

- reklama -

 

Regulamin II Międzygimnazjalnego Przeglądu Twórczości Poetyckiej

 

1. Organizatorem Przeglądu jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu.

2. Celem przeglądu jest rozbudzenie talentów i popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozbudzenie wyobraźni oraz wrażliwości młodych artystów.

3. W przeglądzie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów z Raciborza i powiatu  raciborskiego

4. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu jest refleksja Edwarda Stachury „Wędrówką życie jest człowieka”

5. Każda szkoła może zgłosić do udziału w przeglądzie nie więcej niż 3 uczniów. W przypadku większej liczby chętnych należy we własnym zakresie przeprowadzić w szkole eliminacje wewnętrzne w okresie  poprzedzającym termin zgłoszenia.

6. Na przegląd należy przesłać utwory, które do tej pory nie były publikowane i nagradzane w konkursach poetyckich.

7. Wiersze (1 utwór każdego uczestnika) należy dostarczyć do 14.03.2009 na adres: Miejska i Powiatowa  Biblioteka Publiczna ul. Kasprowicza w Raciborzu (do Marzeny Mróz) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected]

8. Do każdego utworu powinny być dołączone podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, wiek autora), adres szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.

9. Finał przeglądu odbędzie się 18.03.2009 r. o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza, co zostanie potwierdzone przez Bibliotekę.
 

 

oprac./ab/
 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here