
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej radni podjęli uchwałę powołującą nowego skarbnika.
Od 1 kwietnia funkcję tę pełni Anna Szostak. Stanowisko objęła po Zbigniewie Wojtyle, który po pięciu latach pracy w Urzędzie Miejskim w Kuźni przeszedł do Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
Zbigniew Wojtyło należał do prawdziwych fachowców w kwestii gminnego budżetu. Fakt ten podkreślała nie tylko burmistrz Rita Serafin, ale i wszyscy radni oraz mieszkańcy załatwiający często swoje sprawy w kuźniańskim ratuszu. – Tracimy – choć myślę, że nie całkowicie jednego z najlepszych skarbników w województwie śląskim, a może i poza nim – powiedziała burmistrz. Pełen uznania dla pięcioletniej pracy skarbnika był też przewodniczący Manfred Wrona. – Zrobił Pan kawał dobrej roboty. Myślę, że ludzie, których Pan wykształcił nie przyniosą ani sobie, ani Panu wstydu.

Z. Wojtyło i A. Szostak
Za współpracę i pomoc w pracy zebranym podziękował także sam skarbnik. – To dzięki Państwu poznałem bardzo wielu dobrych ludzi, dzięki którym mogłem lepiej pracować i stałem się na pewno lepszym fachowcem i lepszym człowiekiem. Specjalne podziękowania skierował pod adresem burmistrz Serafin, przewodniczącego Wrony, a także nieobecnego Ernesta Emricha, za kadencji którego rozpoczął pracę w kuźniańskim Urzędzie. Swoje krótkie wystąpienie zakończył słowami "żal odchodzić".

Gratulacje od burmistrz Serafin dla nowego skarbnika
Nowy skarbnik to z kolei osoba, która do tej pory była zastępczynią Zbigniewa Wojtyły. Anna Szostak w Urzędzie Miejskim pracuje blisko trzy lata. Finanse nie są jej obce, gdyż na płaszczyźnie samorządowej ma z nimi do czynienia już 13. rok. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania w Opolu. – Myślę, że cechy charakteru, wiedza i umiejętności Pani Ani są wystarczające, aby objąć urząd skarbnika. Jestem pewien, że poradzi sobie na tym stanowisku – powiedział Z. Wojtyło o swojej następczyni.
/BaK/

![Nowy most na Odrze coraz bliżej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/most-grzegorzowice-ciechowice.jpg)




![Stacja Młodych: Filmowe emocje i planszówki na start wakacji [ZDJĘCIA] Stacja Młodych: Filmowe emocje i planszówki na start wakacji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/stacja-mlodych-lato-wakacje.jpg)







![Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece [ZDJĘCIA] Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-28.jpg)
![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








