Harcerska Akcja Letnia 2009 coraz bliżej

0

Hufiec Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka w Kuźni Raciborskiej nie ustaje w przygotowaniach do tegorocznej akcji letniej.

A wszystko zaczęło się od uruchomienia specjalnego serwisu internetowego poświęconego bazie obozowej w nadmorskiej miejscowości Pleśna. Na stronie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje – od imion i nazwisk komendantów poszczególnych turnusów po dane kontaktowe osób odpowiedzialnych za przygotowanie całej akcji.

- reklama -

Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także za pomocą komunikatora Gadu-Gadu. – Nowe technologie sprawdzają się w 100%, o czym świadczą zgłoszenia rodziców zainteresowanych ofertą letniego wypoczynku. Wiele osób pisze nam, że są zadowoleni ze strony hufca, adresu mailowego i komunikatorów, które bardzo ułatwiły im zgłaszanie swoich dzieci do udziału w obozie. Za pomocą komunikatorów mogą oni również uzyskać konkretne informacje od naszych instruktorów ZHP – mówi Marek Majewski, komendant hufca.

 

Przygotowywana akcja po raz kolejny udowadnia, że Związek Harcerstwa Polskiego cieszy się ogromnym zaufaniem i doświadczeniem w organizacji tego typu przedsięwzięć. Cena letniego wypoczynku, choć nieco wyższa w stosunku do poprzednich lat, jest nadal bardzo atrakcyjna w porównaniu z innymi organizatorami wypoczynku nad morzem w okresie wakacji. Sztab Harcerskiej Akcji Letniej opracował już plan obozu; obecnie trwają prace nad wdrożeniem sporządzonych programów dotacyjnych. Komendant Hufca nie wyklucza organizacji dodatkowego obozu tylko i wyłącznie dla harcerzy. – Chcielibyśmy naszych harcerzy zabrać w ciekawe i interesujące miejsce. Wszystko jest jednak na razie w fazie ustaleń – dodaje.

 

W ramach Harcerskiej Akcji Letniej 2009 organizowana jest także Nieobozowa Akcja Letnia, przeznaczona dla dzieci, które wakacje spędzą w miejscu zamieszkania. – W tym roku chcielibyśmy im zaoferować coś zupełnie innego – biwak poza miejscem zamieszkania. Obecnie trwają rozmowy, ale niewykluczone, że uda nam się zrealizować tę propozycję, gdyż cieszy się już ona dużym zainteresowaniem – zaznacza M. Majewski.

 

W związku z przygotowaniami do Akcji Letniej, ZHP jako organizacja pożytku publicznego zwraca się do osób, instytucji, zakładów pracy oraz firm usługowych o wsparcie tego przedsięwzięcia. – Bardzo prosimy o kontakt. Skorzystamy z każdej – niekoniecznie finansowej – pomocy. Oferty przyjmujemy pod adresem mailowym: [email protected] oraz pod numerem telefonu (0) 501-782-875. Dzięki Państwa pomocy jeszcze bardziej możemy wzbogacić wypoczynek dzieciom i młodzieży z powiatu raciborskiego – kończy komendant hufca.

/BaK; fot. archiwum hufca/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here