Wygraj zaproszenie na maraton filmowy „Noc horroru”

Weź udział w konkursie Multikina Rybnik i portalu raciborz.com.pl i wygraj podwójne zaproszenie na maraton, który odbędzie się 30 kwietnia. Start o godz. 22.00.

Aby wygrać podwójne zaproszenie na maraton filmowy – 30 kwietnia "Noc horroru" wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Kto jest reżyserem filmu Szczęki”  i w terminie do godz. 15.00 29 kwietnia przysłać na adres [email protected], w tytule wiadomości należy podać "Noc horroru – maraton filmowy" oraz podpisać się imieniem i nazwiskiem. Rozwiązanie konkursu o godz. 16.00 29 kwietnia na portalu.

- reklama -

 

 

O filmach (źródło Stopklatka.pl):

 

30 dni mroku – film premierowy

 

Reżyser „Pułapki“ znowu straszy. Jak zwykle skutecznie. Małe miasteczko na Alasce, co roku pogrąża się na 30 dni w mrokach nocy. Tego roku ciemność skrywa przerażające niebezpieczeństwo… Większość mieszkańców Barrow na Alasce przeprowadza sie na okres 30 – dniowych ciemności na północ, gdzie panują bardziej przyjazne warunki pogodowe. Garstka pozostałych osób z przerażeniem odkrywa, że w odciętym od świata miasteczku nie są sami… Przed nieznanym zagrożeniem usiłuje bronić mieszkańców para szeryfów – Eben (Hartnett) i Stella (George).

 

Sierociniec

 

Twórca Labiryntu Fauna, Guillermo del Toro, przedstawia Sierociniec – historię miłości, opowieść grozy. Sierociniec to film, który jest najczęściej porównywany do Innych, ale w zgodnej opinii przewyższa go swoją wyjątkowością, jak również skalą sukcesu kasowego. Sierociniec jest rewelacyjnie skonstruowany, historia nas wciąga, a sama forma odcina się wyraźnie od typowego kina amerykańskiego. Hiszpanie, jak widać, tworzą swój własny, niezwykle ciekawy gatunek horrorów, a film Bayona jest bodajże najlepszym przedstawicielem tego nurtu. Tomasz Piętowski, Stopklatka.pl

 

[Rec]

 

Kolejny po „Labiryncie Fauna” i „Sierocińcu” fenomen hiszpańskiego kina grozy. Uznany za najbardziej nowatorski horror tej dekady i absolutny przełom w historii gatunku. Na uwagę zasługuje również fakt, że do tej pory żaden film nie doczekał się amerykańskiego remake’u w tak błyskawicznym tempie. Ekipa lokalnej telewizji towarzyszy brygadzie strażaków w ich nocnym dyżurze. Reportaż ma przybliżyć widzom pracę zawodowców – od zwykłych zadań, aż po chwile ekstremalnego ryzyka. Jednakże już przy pierwszej interwencji sytuacja wymyka się spod kontroli, a to co miało być rutynową procedurą zamienia się w piekło. Ekipa telewizyjna wraz z kilkoma strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Bohaterowie muszą stawić czoła czemuś przerażającemu i bezwzględnemu, czego nie potrafią nawet nazwać. Rozpoczyna się, cały czas rejestrowana przez kamerę, walka o przetrwanie.

 

Zapoznaj się z regulaminem konkursów Multikina i RPI.

 

Zaproszenia wygrały:

Ela Pietrasz

Agnieszka Paszek

 

/k/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here