Radny Mika: A co z terenem wokół zamku?

Na ostatniej sesji Rady Powiatu przewodniczący Norbert Mika pytał o teren wokół Zamku Piastowskiego, do kogo należy i czy zostanie również wyremontowany.

Teren wokół zamku – jak odpowiadał starosta Adam Hajduk – należy do miasta Racibórz. Stąd starosta zamierza zwrócić się z problemem do prezydenta Mirosława Lenka. Deklarował, że będzie zabiegał m.in. o remont ulicy Zamkowej w tym jezdni i chodnika, a także muru od strony parku. Jak mówi – dojazd do zamku musi odpowiednio wyglądać, stąd dobrze by było, aby ulica Zamkowa była wybrukowana.  

- reklama -

 

Przypomnijmy, obecnie remontowany jest budynek bramny. W związku z koniecznością wzmocnienia budynku prace się przedłużą.  Pierwotnie ta część zamku miała być gotowa w czerwcu.

 

Zobacz również Wstrzymano remont budynku bramnego.

 

/k/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Typowe myślenie lenkowo-hajdukowe. Ja se zrobię zamek, a że nie będzie gdzie zaparkować, że nie będzie tablic informacyjnych, że nie będzie podprowadzonych mediów dla hotelu, gastronomii, sceny plenerowej czy płotu… to już poza moimi kompetencjami i niech się martwo kto inny…

  2. Pan radny raz nie wie do kogo nalza budynki warsztatów na Podwalu, teraz nie wie kto jest wlascicielem terenow wokol zamku i tylko pyta, ale marny slad zainteresowania miastem zostawil wyborcom. A kiedy zapyta o zaniedbany budynek ,, Sobieskiego:: przy ul. Londzina, na to miejsce przeciez ma wplyw!

  3. Niech Przewodniczący Rady Powiatu – Norber Mika -zlikwiduje bajzel ,jaki panuje wokół szkoły Mistrzowstwa Sportowego i na boisku – zniszczone ławeczki wokół stadionu, jakieś warsztaty samochodowe na terenie obiektu, przewalające sę płoty i wiele innego bałaganu, dyrem tam jest jego kolega A. Tylka. Ta szkoła jest w gesti RADY POWIATU! Totalny s….f A samego dyrektora bardziej interesuje działalność grupy Odnowa w duchu św.niż zabieganie o remonty!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here