7 maja w sali Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyła się Uroczysta Gala Regionalnego Konkursu Studencki Nobel 2009.
Mottem imprezy są słowa Alberta Einsteina – Nie traktujcie studiów jako obowiązku, lecz jako godną pozazdroszczenia okazję poznania wyzwalającej mocy piękna w dziedzinie ducha. Nie tylko uraduje to wasze serca, ale i przyniesie pożytek społeczeństwu, któremu będziecie później służyć.
Sama nazwa konkursu nawiązuje do prestiżowych nagród wręczanych najlepszym naukowcom na świecie i ma motywować młodych i zdolnych studentów do wytężonej pracy nad sobą, studencki charakter nagrody podkreśla jednak, że nie samą nauką student żyje, więc przy ocenie kandydatów brane są również pod uwagę: ich aktywność społeczna, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz działalność charytatywna.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu wzięła udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Niezależnie Zrzeszenie Studentów – Studencki Nobel 2009. Przez pierwszy etap kwalifikacji przeszły 4 osoby: Natalia Janik, Agnieszka Gogolewska, Anna Maria Rosół oraz Arkadiusz Trzebuniak. Podczas Gali wyróżniono Agnieszkę Gogolewską jako zwyciężczynię uczelnianą w Konkursie na Najlepszego Studenta RP.
Z województwa śląskiego do konkursu zgłosiło się 21 wyższych uczelni. 55-ciu najlepszych studentów czekało na werdykt komisji. Zwycięzcą w konkursie został Wojciech Kiljańczyk z Uniwersytetu Śląskiego, II miejsce zajęła Magdalena Chorąży ze Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej w Katowicach, zaś III miejsce Błazej Herzyk z Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku Białej.
Patronat nad konkursem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kurdycka. Dzięki temu konkurs nabrał jeszcze większego prestiżu. Honorowym patronatem imprezę objeli także: Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok, Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Piotr Śmigielski, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, Dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jan Malicki.
/ag/
A dlaczego na mikrofotografi jest Jerzy Pośpiech, a nie rektor Michał Szepelawy? Ten pierwszy, znowu się podpina ,jak zwykle, pod cudze sukcesy! Ach prawda! Zapomniałam ! Jest bardziej fotogeniczny i studentka wolała z nim!
Czy może ktoś mi wyjaśnić jakie były kryteria przyznawania nagrody „Zwycięzcy Uczelnianego”? Bo sama nazwa może sugerować, że była ona przyznawana po prostu najlepszemu uczestnikowi z danej szkoły. Dyplom taki liczy się właściwie tylko dla osoby która go zdobyła, ale dla uczelni nie jest to jakiś wielki powód do chwały.
Więc jeżeli rzeczywiście tak było, to wypadałoby trochę zmienić tytuł artykułu, który sugeruje jakieś wielki sukces PWSZ.
No no ładna ładna ta studentka ciekawe czy wolna – i chętna na zawieranie nowych znajomości 🙂
Proszę wspomnijcie za jakie osiągnięcia ta Pani otrzymała ten dyplom. Dzięki
[quote]No no ładna ładna ta studentka /…/[/quote]
… wszystkie takie – szkoda, że nagroda tylko jedna …
[quote]Proszę wspomnijcie za jakie osiągnięcia ta Pani otrzymała ten dyplom. Dzięki[/quote]
przecież pisze :
/…/ jako godną pozazdroszczenia
okazję poznania wyzwalającej mocy piękna w dziedzinie ducha. /…/
Dobra robota i gratuluje !