Burmistrz Rita Serafin nagrodziła najlepszych uczniów

18 czerwca w Sali Ślubów przy Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najzdolniejszych uczniów z kuźniańskiej gminy.

W tym wyjątkowym spotkaniu prócz uczniów udział wzięli także ich rodzice, a także dyrektorzy placówek Oświatowych: Maria Cieślik (Szkoła Podstawowa w Kuźni), Kazimierz Szczepanik (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych) oraz Tadeusz Magdziak (Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach).

- reklama -

– Dzisiejszy dzień jest dla Was jednym z najsympatyczniejszych w roku – powiedziała na wstępie burmistrz Rita Serafin. – Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy przyszedł taki moment, gdy za swój trud możecie odebrać nagrodę, która wieńczy trud, jaki do tej pory podejmowaliście – dodała.

 

Wśród nagrodzonych znalazły się osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki tak w całym roku szkolnym, jak i wykazały się odpowiednią wiedzą w czasie egzaminów gimnazjalnych czy sprawdzianów kompetencji po szóstej klasie szkoły podstawowej. Niemniej ważna była tu także ocena z zachowania, a także udział w rozmaitych konkursach i olimpiadach. Najlepsi z najlepszych w gminie Kuźnia Raciborska to:

 

Ewa Pabian – uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej. Uzyskała maksymalną liczbę 40 punktów ze sprawdzianu kompetencji po klasie szóstej. Średnia ocen: 5,6. Wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz "Z poprawną ortografią na co dzień". Zdobywczyni I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Ortograficznym "Z ortografią za pan brat" w Nędzy, II miejsca w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii", finalistka etapu wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego, I miejsca w IV Wojewódzkiej Olimpiadzie Języka Angielskiego w Raciborzu, I miejsca w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Raciborzu.

 

Karolina Wolska – uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach. Ilość punktów ze sprawdzianu – 39, średnia ocen 5,4 w klasie piątej, 5,5 w szóstej; zachowanie wzorowe. Laureatka II miejsca w V Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym "Ekomat", finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "The Globe", I miejsca w Rejonowym Konkursie Muzyczno-Literacko-Plastycznym "Moja rodzina" w kategorii literackiej, I miejsca w Gminnych Biegach Przełajowych, wyróżnienia w etapie Ogólnopolskiego Konkursu "W Polsce bije serce świata – a czy Twoje serce bije dla Polski" w kategorii prac literackich w roku szkolnym 2007/2008 oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "KANGUR" w roku szkolnym 2007/2008.

 

Anna Jureczka – uczennica Szkoły Podstawowej w Rudach. Sprawdzian kompetencji zakończony liczbą 36 punktów, średnia ocen w klasie piątej – 5,5, w szóstej – 5,4; zachowanie wzorowe. Zdobywczyni II miejsca w V Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym "Ekomat".

 

Amelia Kobylarz – uczennica Szkoły Podstawowej w Kuźni. 34 punkty ze sprawdzianu kompetencji, średnia ocen – 5,0.

 

 

Marek Walkowicz – uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach. 34 punkty ze sprawdzianu po klasie szóstej; średnia ocen: 5,6 w klasie piątej i 5,4 w szóstej; zachowanie wzorowe. Laureat I miejsca w województwie śląskim w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg" w roku szkolnym 2007/2008 oraz 2008/2009, I stopnia ogólnopolskiego testu Historia Plus w roku szkolnym 2008/2009 oraz I miejsca w Gminnym Turnieju Szachowym w roku szkolnym 2007/2008 i II miejsca w 2008/2009.

 

Martyna Harnasz – uczennica Gimnazjum w Rudach. W egzaminie gimnazjalnym (część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza) uzyskała 89 punktów. Średnia ocen w klasie drugiej – 5,3; w trzeciej 5,6; zachowanie wzorowe. Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii; zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Raciborskiej, I miejsce w etapie parkowym i II miejsce w etapie wojewódzkim w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", I miejsce w etapie gminnym w konkursie "Likwidujemy dzikie wysypiska", wyróżnienie w konkursie "Co wiem o Cystersach Rudzkich", uczestniczka II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki.

 

Ilona Czogała – uczennica Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej. Wynik egzaminu gimnazjalnego – 89 punktów; średnia ocen: 5,2; zachowanie wzorowe. W ciągu trzech lat nauki wyróżniała się szczególną pracowitością, sumiennością i wzorowym zachowaniem, co skutkowało corocznym promowaniem z wyróżnieniem. Ilona prócz wysokich wyników w nauce, brała udział w konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach Efektywnie pełniła funkcję przewodniczącej, zarówno Samorządu Uczniowskiego, jak i klasowego. Zawsze pomocna w organizacji wielu imprez i uroczystości szkolnych, dyskotek, apeli, które najczęściej sama prowadziła. W klasie była "motorem" wszelkich akcji charytatywnych, motywowała pozostałych uczniów do pozytywnych działań, dyplomatycznie łagodziła spory klasowe. Wielką pomocą służyła wychowawcy w organizacji życia klasowego, szkolnego, pomocy koleżeńskiej. Walczyła z wulgaryzmami i aroganckimi zachowaniami, chętnie pomagała słabszym uczniom w nauce. Poza szkołą aktywnie działa w OSP, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

 

Katarzyna Basisty – uczennica Gimnazjum w Kuźni. Wynik egzaminu – 86 punktów; średnia ocen: 5,2; zachowanie bardzo dobre. Sumienna i odpowiedzialna uczennica. Systematyczną pracą sprawiała, że co roku osiągała wysokie wyniki w nauce. Brała udział w konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach. Reprezentowała szkołę w zawodach sportowych. Chętnie uczestniczyła w kołach zainteresowań, zwłaszcza na polu artystycznym osiągała znaczne sukcesy. Dobra organizatorka, działała w samorządzie klasowym, uczestniczyła w akcjach charytatywnych, chętnie pomagała słabszym uczniom w nauce.

 

Piotr Duda – uczeń Gimnazjum w Rudach. Ilość punktów z egzaminu gimnazjalnego – 86; średnia – 5,0; zachowanie wzorowe. Finalista II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii i j. polskiego, i laureat Międzynarodowego Maratonu Matematycznego "MAR-MAT 2009".

Tak wysokie osiągnięcia, to – jak powiedziała burmistrz – powód do dumy nie tylko dla ucznia i dla jego rodziców, ale także dla gminy. – Gdy gdzieś w kraju pada nazwa miejscowości z gminy Kuźnia Raciborska, to jest to wspaniała promocja – nie tylko poziomu naszej edukacji, którą jesteśmy w stanie zaoferować i zagwarantować, ale również promocja całej naszej gminy – dodała.

 

Kilka ciepłych słów do rodziców najzdolniejszych uczniów skierował dyrektor ZSOiT K. Szczepanik. – Ten wynik jest też Państwa sukcesem. Nawet najlepsza szkoła nie byłaby w stanie spowodować, że uczeń osiągnie wysokie wyniki, gdyby nie to, że został ukształtowany odpowiednio w domu.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj