
XXXVII sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego odbędzie się 27 sierpnia w Powiatowym Centrum Konferencyjnym przy ul. Pszowskiej 92a w Wodzisławiu Śląskim. Początek obrad o godz. 15:00.
Porządek obrad XXXVII sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie wniosków o zmianę porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z obrad XXXVI sesji Rady Powiatu.
4. Informacje z działalności :
a) Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Wodzisławskiego,
b) Powiatowego Lekarza Weterynarii o stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego na obszarze Powiatu Wodzisławskiego,
c) Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
5. Podziękowanie Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej Panu Kazimierzowi Musialikowi za całokształt działań związanych z ochroną przeciwpożarową i przeciwpowodziową Powiatu Wodzisławskiego.
6. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie od XXXVI sesji.
7. Interpelacje i zapytania radnych.
8. Wnioski i oświadczenia radnych.
9. Rozpatrzenie projektów uchwał w następujących sprawach :
a) dokonania przekształcenia w strukturze organizacyjnej samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej pod nazwą „Zespół Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach” polegającego na likwidacji Poradni Endokrynologicznej i Poradni Schorzeń Tarczycy w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 2 w Rydułtowach przy ul. Strzelców Bytomskich 11,
b) dokonania przekształcenia w strukturze organizacyjnej samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej pod nazwą „Zespół Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach” polegającego na likwidacji Poradni Rehabilitacyjnej dla Dzieci w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 2 w Rydułtowach przy ul. Strzelców Bytomskich 11,
c) dokonania przekształcenia w strukturze organizacyjnej samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej pod nazwą „Zespół Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach” polegającego na likwidacji Poradni Alergologii Dziecięcej w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 2 w Rydułtowach przy ul. Strzelców Bytomskich 11,
d) niewyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy przez pracodawcę z radnym Powiatu Wodzisławskiego Panem Grzegorzem Dziewiorem.
10. Odpowiedzi na zapytania i interpelacje radnych.
11. Informacje bieżące.
12. Zamknięcie obrad XXXVII sesji.
/p/






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)




![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)











![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)