Radlin: Mammobus, czyli bezpłatne badania piersi

0

Nie trzeba skierowania, ani pieniędzy. Nie trzeba nawet nigdzie jechać. Dzisiaj do mieszkanek Radlina przyjechał mammobus.

Mammobus, czyli gabinet na kółkach stanął obok Miejskiego Ośrodka Kultury. Do czwartku kobiety w wieku od 50 do 69 lat będą mogły zrobić badanie rentgenowskie piersi.

- reklama -

Badania są bezpłatne dla tych pań, w których rodzinach ktoś bliski zachorował na raka piersi, a od ostatniego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia upłynęły pełne dwa lata lub rok.

Na badania można się zgłosić od godziny 10 do 17 z dowodem osobistym lub innym dokumentem z numerem PESEL. Nie jest na nie potrzebne skierowanie od lekarza. Wyniki badań radlinianki będą mogły odebrać osobiście od 19 października w kancelarii Urzędu Miasta (od poniedziałku do piątku, w godz. 8-14).

Z Radlina mammobus pojedzie prosto do sąsiednich Rydułtów. Tam z badań może skorzystać grupa pań w tym samym wieku. Zgłaszać można się w piątek, 25 września, oraz od 28 do 30 września w miejscu dawnej stacji benzynowej przy ulicy Bema.

 

/MaS/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here