
W sobotę, 24 października, w Sławikowie na DW 422 doszło do groźnego wypadku. Trzy ranne osoby z obrażeniami kręgosłupa i głowy przebywają w szpitalu.
Do wypadku doszło o godzinie 21.50. Kierowca daewoo matiz nie zachował ostrożności, samochód wpadł do rowu i "dachował". W wyniku wypadku obrażenia głowy i urazy kręgosłupa odniosły trzy pasażerki samochodu, 20-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 18 i 22-letnie mieszkanki powiatu raciborskiego. Ranne kobiety zostały przewiezione do szpitala. Kierujący matizem był trzeźwy.
W ostatni weekend, 23-25 października, policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierowców. 23 października o godz. 5 nad ranem na ulicy Opawskiej policja zatrzymała 46-letniego rowerzystę, który miał w wydychanym powietrzu ponad 2.5 promila alkoholu. Trzej pozostali, to kierujący samochodami osobowymi, którzy w wydychanym powietrzu mieli od 0,53 do 0,75 promila.
/w/





![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)
![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)
![Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka.jpg)





![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







