
Drugiego dnia świąt na ulicy Piotrowskiej w Raciborzu (Stara Wieś) doszło do tragicznej w skutkach awantury domowej. Dwoje dzieci, 7-letnia dziewczynka i jej 5-letni brat, były świadkami zabójstwa matki.
26 grudnia , około godziny 17 policja została zaalarmowana przez mieszkańców ulicy Piotrowskiej, że w jednym z domów jest awantura. 28-letnia kobieta została kilkakrotnie pchnięta nożem przez swojego 47-letniego konkubenta, który później próbował sam popełnić samobójstwo. Lekarze przybyli na miejsce stwierdzili zgon kobiety, natomiast mężczyzna trafił do szpitala, gdzie po operacji przebywa pod nadzorem policjantów. Policja prowadzi postępowanie mające na celu ustalenie, dlaczego doszło do tej tragedii. Dramat rozegrał się na oczach dwójki dzieci i matki mężczyzny. W chwili obecnej dzieci przebywają pod opieką babci, matki zamordowanej, oraz jej siostry. Rodzina została otoczona opieką psychologa.
Zgodnie z Kodeksem Karnym – kto zabija człowieka podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
/w/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)









Ul. Piotrowska gdzie miało miejsce to zdarzenie leży dokładnie w zdielnicy Proszowiec , która rozpoczyna się od kościoła św. Mikołaja w kierunku Opola.