Przygotowania w Rudach Wielkich

0

Styczeń w lokalnym środowisku piłkarskim to czas w którym poznajemy plany przygotowań miejscowych klubów.

- reklama -

Piłkarze z Rud Wielkich pod opieką Waldemara Kowola, pierwsze treningi przygotowujące ich do rundy wiosennej mają zaplanowane na 21 stycznia.

 

W okresie przygotowawczym zawodnicy sprawdzą swoją formę w siedmiu meczach sparingowych. Pierwszy z nich rozegrają 6 lutego z Naprzodem Ujazd Niezdrowice. Przeciwnik rudzan znajduje się na 13. miejscu w opolskiej klasie okręgowej. Naprzód Ujazd walczy również w Pucharze Polski Opolskiego ZPN, gdzie 13 marca zmierzy się w 1/16 finału z Polonią Głubczyce.

Drugi sparingpartner również pochodzi z opolskiej klasy okręgowej. Co więcej, znajduje się pozycję wyżej od Naprzodu Ujazd. Tym rywalem będzie Victoria Cisek, a BUK zagra z nimi 13 lutego. Tydzień później zawodnicy Rud Wielkich zagrają z Odrą Kędzierzyn-Koźle, znajdujacą się o dwie pozycje wyżej od Victorii w opolskiej okręgówce.

 

Czwartym test meczem podopiecznych Waldemara Kowola będzie spotkanie z Piastem Raków 27 lutego. Przeciwnik teoretycznie najsłabszy z wszystkich siedmiu drużyn, ponieważ zespół Piasta zajmuje drugie miejsce w głubczyckiej B klasie.

 

Piąty mecz sparingowy rozegrany zostanie z KS 94 Rachowice. Rywal równy piłkarzom Buku, gdyż zajmuje 4. miejsce w zabrzańskiej A klasie. Mecz z Rachowicami będzie dla rudzan o tyle trudny dlatego, że odbędzie się on dzień po meczu z Rakowem.

 

W marcu zaplanowane są jeszcze dwa sparingi. 6 marca Rudy Wielkie zmierzą się  z Tęczą Wielowieś, która zajmuje 16. miejsce w katowickiej klasie okręgowej. Ostatnim test meczem będzie spotkanie z LKS Krzyżanowice 13 marca na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek o mistrzostwo A klasy podokręgu Racibórz.

 

/kozz/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here