Emilia Krakowska wystąpi na deskach Strzechy

0

6 marca o godz. 19.00 w sali widowiskowej DK Strzecha w Raciborzu wystawiony zostanie spektakl "Wakacjuszka" z udziałem Emilii Krakowskiej. Sztuka powstała na podstawie bestsellera o tym samym tytule autorstwa Zofii Mierzyńskiej.

Sztuka miała premierę 20 września 2003 roku. Od tamtej pory była wystawiana ponad 150 razy na scenach wielu teatrów i domów kultury w całej Polsce oraz zagranicą(Szwecja, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone). Monodram opowiada historię Anieli, która porzuciła rodzinę i wyjeżdża do mitycznej, mlekiem i miodem płynącej Ameryki. Liczy na duży, szybki i łatwy zarobek, który w Polsce przyniesie jej majątek i uznanie.

- reklama -

 

Niestety rzeczywistość okazuje się nieco bardziej skomplikowana, pieniądze nie rosną na drzewach. Aby je zdobyć,  Aniela musi się wykazać nie lada sprytem. Koniec końców wyprawa okazuje się być tyle samo kształcącą, co kosztowną. Bohaterka w wykonaniu Emilii Krakowskiej pomimo wielu wad, budzi ogólną sympatię. Losy Anieli skłaniają do refleksji nad wątpliwą wartością pieniądza i upragnioną miłością.

 

Bilety w cenie: 15 zł do nabycia w kasie RCK, ul. Londzina 38
KASA CZYNNA: od wtorku – do piątku (14.00 – 19.00)
Tel. 32 415 32 14

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here