Śpiewali piosenki i recytowali wiersze dla chorej Wiktorii

W czwartkowy wieczór aula Gimnazjum nr 5 pękała w szwach. Wszystko to za sprawą chorej na raka Wiktorii, której na pomoc ruszyło mnóstwo osób. 11 lutego w G-5 odbył się charytatywny wieczorek poetycko-muzyczny, z którego dochód przekazany został dziewczynce.

W przestawieniu udział wzięli uczniowie oraz absolwenci Gimnazjum nr 5. Scenariusz przygotowała Elżbieta Preisner, a dyrektor szkoły Dariusz Malinowski uczył młodzież piosenek. Tematem wieczorku była miłość. "Chcę Ci coś opowiedzieć, ale brakuje słów, żeby wyrazić to co czuję. Mógłbym to namalować lecz nie wymyślił nikt kolorów które można użyć" – uczniowie wieczorek rozpoczęli słowami piosenki zespołu Dżem. Następnie w pięknej scenerii przy dźwiękach gitary wykonali kilkanaście utworów z repertuaru zespołów Stare Dobre Małżeństwo, Bez Jacka oraz Hey. Podczas przedstawienia można było usłyszeć również wiersze Haliny Poświatowskiej, K.J. Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzeskiej, fragmenty "Pana Tadeusza" i Listu do Koryntian św. Pawła.

- reklama -

 

Zobacz więcej zdjęć z czwartkowego wieczorku
poetycko-muzycznego.

 

Piosenki i wiersze opowiadały głównie o miłości i relacjach damsko męskich. Uczniowie i absolwenci G-5 słowami znanych poetów starali się odpowiedzieć na pytanie "Czym jest miłość?". Każdy ma swoją własną definicję miłości, ale każdy zgodzi się również z tym, że w czasie ciążkiej choroby, jaką jest rak jest ona bardzo potrzebna, tak samo jak potrzebna jest solidarność, którą w czwartkowy wieczór wykazali się ludzie, którzy przyszli wspomóc chorą dziewczynkę.

 

 

 

 Przypomnijmy, Wiktoria jest uczennicą III klasy Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu. Niedawno wykryto u niej nowotwór. Jedyną szansą dla Wiktorii jest drogie i jak najszybsze leczenie, na które niestety nie stać jej rodziców. Dodatkowo dziewczynka nie może ubiegać się o pomoc z jakiejkolwiek Fundacji, ponieważ nie ma jeszcze orzeczenia o niepełnosprawności. Dlaczego uczniowie raciborskich szkół organizują zbiórki pieniędzy na rzecz dziewczynki. "Spróbuj uczynić gest nim uwierzysz, że nic nie warto robić. Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem" – śpiewali młodzi artyści z nadzieją, że słowa te dotrą do serc ludzi dobrej woli.

 

 

 

Podczas wieczorku trwała zbiórka wolnych datków na rzecz chorej dziewczynki. Mimo tego, że wstęp na wieczorek kosztował 3 zł. to ludzie chętnie wrzucali do puszki więcej pieniędzy. Podczas wieczorku zebrano 325 zł., łącznie Gimnazjum nr 5 wspomogło chorą dziewczynkę kwotą 950 zł.  Już wkrótce podamy informację na temat kwoty jaką na rzecz dziewczynki udało się zebrać wszystkim szkołom.

 

Jeżeli nie mogli Państwo przyjść w czwartkowy wieczór do Gimnazjum nr 5, a chcą Państwo wspomóc zbiórkę pieniędzy na rzecz 9-letniej Wiktorii poniżej podajemy numer konta. Pamiętajmy, że w walce z tak straszną chorobą, jaką jest rak liczy się każdy dzień.

 

Nazwa odbiorcy: Rada Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu ul. Ocicka 52
Numer konta: 92 1020 2472 0000 6102 0018 6775
Z dopiskiem: Dla Wiktorii z III B  

 

Czytaj również:

Gdy dziecko zachoruje na raka – apel o pomoc dla Wiktorii

 

/p/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Brawa dla organizatorów i uczestników tej i podobnych akcji! Szkoda tylko, że przeważnie przechodzą bez echa bo goniąca za sensacją prasa woli pisać o wypadkach drogowych i skandalach, a jak ma miejsce coś pozytywnego to mało kogo obchodzi.

  2. Też popieram. Zainteresowanie przyjdzie z czasem. Sensacja takjak się szybko rodzi, tak szybko umiera,natomiast takie „akcje” na pewno uszlachetniają, a innym pozwalają żyć.Pozdrawiam organizatorów i życzę nowych pomysłów i wytrwałości.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here