Pasjans na dwóch – Sikorowski i Turnau

28 kwietnia o godzinie 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury we wspólnym koncercie wystąpią lider zespołu Pod Budą, Andrzej Sikorowski oraz świetny giatrzysta, wokalista i kompozytor Grzegorz Turnau.

Andrzej Sikorowski to polski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów. Od 1977 związany jest z zespołem Pod Budą. Autor przebojów: "Ballada o ciotce Matyldzie", "Ballada o drugim brzegu", "Bardzo smutna piosenka retro", "Kraków", "Piwna 7", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", "Rozmowa przez ocean", "To już było" i "Tokszoł". Jego piosenki wykonywali m.in. Maryla Rodowicz, Gayga, Danuta Rinn i Grzegorz Turnau. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Dał ponad 4000 koncertów w kraju i w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Belgia, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania.

- reklama -

 

 

 

Grzegorz Turnau to polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca tzw. poezji śpiewanej. Grzegorz Turnau stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wśród instrumentów główne miejsce zajmuje zawsze fortepian, na którym gra sam Turnau. Towarzyszą mu: saksofon, obój, flet, waltornia, gitary, smyczki oraz sekcja rytmiczna. Artysta występuje i nagrywa ze swoim stałym zespołem.

 

 

 

Bilety na koncert w cenie 50 zł.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here