Lekcja historii pieniądza w muzeum

0

W piątek, 12 marca wszyscy goście zwiedzający raciborskie muzeum mieli okazję poznać historię raciborskiego pieniądza oraz zobaczyć najstarsze, pochodzące z 1906 roku banknoty.

Wykład na temat historii pieniądza poprowadził Adam Knura. Opowiadał o pierwszych środkach płatniczych, takich jak muszle, zboże czy tulipany. Dopiero później zastąpiły je srebrne i złote gródki. Pierwsze monety o okrągłym kształcie, na których widniał wizerunek bóstw wybili Grecy. Zwiedzający dowiedzieli się również tego, że banknoty wprowadzone zostały do obiegu w XVII wieku. Publiczność zgromadzona w muzeum słuchała wykładu z zainteresowaniem.

- reklama -

 

 

 

Po zakończeniu krótkiej prelekcji wszyscy udali się obejrzeć wystawę pt. "Pieniądz raciborski". Najstarszy banknot znajdujący się w zbiorach raciborskiego muzeum pochodzi z 1906 roku. Oprócz banknotów w zbiorach znajduje się mnóstwo monet. Można było obejrzeć halerze, denary, grosze praskie oraz monety z okresu międzywojennego oraz II wojny światowej. Podczas wystawy zaprezentowano również monety wybite przez mennicę państwową z okazji 900 lecia miasta.

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here