Prymusi otrzymali stypendia

– Wiem, że nie robicie tego dla tych paru groszy stypendium, ale dla siebie. Zdobyta wiedza i umiejętności będą procentowały w przyszłości – powiedział prezydent Lenk wręczając stypendia dla najlepszych uczniów raciborskich szkół.

W nagrodę za wyniki w nauce będą otrzymali po 200 – 250 złotych. Stypendia za wyniki w nauce wybitnym uczniom przyznali Mirosław Lenk prezydent miasta i Ludmiła Nowacka zastępca prezydenta. Stypendia otrzymało sześciu uczniów: Tomasz Dudek, Adam Krzykała, Julia Imiełowska, Joanna Chlebus, Daria Soszyńska, Adam Pieruszka. Przyznane zostały za wyniki w nauce za pierwszy semestr roku szkolnego 2009/2010.

- reklama -

 

Najlepsi uczniowie w Raciborzu

 

 

Adam Krzykała (po prawej), który uzyskał średnią 5,83, chce zostać prawnikiem. 
Dyrektor SP 15 Andrzej Ciesielski ma powód do dumy, bo oprócz Adama bardzo dobre wyniki osiągnęła też Julia Imiełowska.
Wśród stypendystów znalazła się Daria Soszyńska
Joanna Chlebus, najbardziej lubi przedmioty ścisłe. Marzy o medycynie
Adam Pieruszka z uśmiechem przyznaje, że opuścił się w nauce. Miał już kiedyś średnią 6,0, teraz "tylko" 5,56

 

 

Rada Miasta realizując lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto Racibórz, przyjęła zasady i tryb udzielania ww. uczniom stypendiów za wyniki w nauce oraz nagród za ich osiągnięcia w dziedzinie nauki.
Stypendium otrzymuje uczeń, który uzyskał za semestr: średnią ocen w szkole od 5,51 do 6,00 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, oraz ocenę z zachowania bardzo dobrą lub wzorową. Przyznawane jest uczniowi nie wcześniej niż po pierwszym półroczu czwartej klasy szkoły podstawowej. Stypendium przyznawane jest dwa razy w roku za okres 5 miesięcy, po zakończeniu semestrów.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here