Siedlaczek nowym szefem Platformy w Raciborzu

18

Platforma Obywatelska w powiecie raciborskim ma nowego przewodniczącego. Został nim poseł Henryk Siedlaczek, który na stanowisku zastąpił dotychczasowego szefa PO Jerzego Staronia.

Zjazd powiatowy Platformy Obywatelskiej odbył się w niedzielę, 14 marca w Raciborzu, w sali SM „Nowoczesna” przy ul. Wileńskiej 3. Podczas zjazdu wybrany został nowy przewodniczący PO RP w powiecie raciborskim, członkowie Rady Powiatu PO RP oraz delegaci na Zjazd Regionu w Katowicach. W zjeździe udział wzięli również, już jako nowi członkowie raciborskich kół PO: eurodeputowany Bogdan Marcinkiewicz oraz Prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

- reklama -

 

Przewodniczącym PO wybrany został Henryk Siedlaczek. Członkami Rady Powiatu zostali wybrani: Grażyna Dziadkowiec, Joanna Kosel, Gabriela Lenartowicz, Paweł Przyłęcki, Artur Wierzbicki, Piotr Olender, Artur Jarosz, Władysław Gumieniak, Bogdan Marcinkiewicz, Jarosław Madowicz, Piotr Świerczewski, Krzysztof Dziedzioch, Krzysztof Myśliwy, Ewa Lewandowska, Roman Skarupa, Marcin Gałuszka-Biernacki, Jerzy Staroń, Łukasz Kocur, Jan Wiecha, Małgorzata Skura, Przemysław Tesarski, Alina Pająk, Maciej Padewski, Alina Litewka-Kobyłka oraz Henryk Siedlaczek.

Podczas niedzielnego zjazdu wybierani zostali również delegaci na Zjazd Regionu. Platformę Obywatelską z Raciborza na zjeździe będą reprezentować: Gabriela Lenartowicz, Artur Wierzbicki, Małgorzata Skura, Marek Rybarz, Paweł Przyłęcki, Grażyna Dziadkowiec oraz Jerzy Staroń.

Na zakończenie Zjazdu głos zabrał ustępujący Przewodniczący. Jerzy Staroń podziękował delegatom za udział w Zjeździe, wszystkim członkom PO podziękował za współpracę z dotychczasowym zarządem oraz złożył gratulacje wszystkim nowo wybranym władzom. Przewodniczący PO RP w powiecie raciborskim Henryk Siedlaczek podziękował ustępującemu Zarządowi za rzetelna i konsekwentną pracę na rzecz PO oraz, w sposób szczególny, ustępującemu Przewodniczącemu PO RP w powiecie raciborskim. Po zakończeniu zjazdu, Przewodniczący Henryk Siedlaczek zwołał posiedzenie Rady Powiatu, na którym został wybrany cały zarząd Platformy w powiecie raciborskim.

 

Nowy zarząd wygląda więc następująco:
Przewodniczący – Henryk Siedlaczek, funkcję wiceprzewodniczącej pełnić będzie Gabriela Lenartowicz. Na sekretarza zarządu wybrano Artura Wierzbickiego. Piotr Olender został powołany na skarbnika zarządu. W skład zarządu, jako jego członkowie weszli: Artur Jarosz, Władysław Gumieniak, Jarosław Madowicz, Piotr Świerczewski, Krzysztof Dziedzioch.

 
Teraz przed nowymi władzami Platformy Obywatelskiej poważne wyzwanie – wzmocnienie pozycji oraz przygotowanie do wyborów samorządowych i prezydenckich. Ostatnie wybory do europarlamentu i najnowsze sondaże pokazują iż potencjał PO w powiecie istnieje.

JS, AW

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

18 KOMENTARZE

 1. Głosuję na Platformę Obyw. i jej kandydatów w wyborach do sejmu, senatu i na prezydenta bo nie cierpię Kaczyńskiego i jego pisiorów. A W wyborach samorządowych PO jest ostatnią partią na jaką głosował bym, nawet PIS bardzij mi się podoba.Ktoś mi wytłumaczy dlaczego tak jest :-)))

 2. Serio zagłosujesz na lochę bagienną z PISu?

 3. S.K.

  To na Kogo zagłosujesz to wyłącznie Twoja prywatna sprawa.
  Pan Siedlaczek zalicza się do ludzi pobożnych, prawych katolików. Jak to się teraz ma do aborcji i in vitro
  o które P.O. zabiega w parlamencie ? Niech On spróbuje sam nam wyborcom na tym forum odseważnie odpowiedzięć.

 4. blee

  Zjazd na Wileńskiej i wszystko jasne. Sługusy TW.

 5. [quote]Lenka zapisali a Wojnar nie chciał? Tak ładnie wyglądał u boku Palikota…[/quote]
  A PO co TW jakaś ,,platFORMA,, ? Przecież Im jeszcze gościny udziela, jakby innej sali w Raciborzu nie było. TW ma swój ,,wierny elektorat,, …
  Wygrywa w ,,racku,, co chce i to … w cuglach !

 6. Spóbujcie poszukać plusy Siedlsczka dla miasta, a zobaczycie jaki pożytej będzie z tego ugrupowania w wyborach, dla miasta.

 7. Gratuluję i życzę samych sukcesów.Roztropnosci iserca do polemiki z Drugą stroną.Powodzenia.

 8. Tak Heniu, widzisz , że rosną notowania to trzymasz się kurczowo P.O. Jednocześnie stajesz obok księży, biskupów
  chętnie bierzesz udział w różnych uroczystościach kościelnych. Czysta hipokryzja. Bądź sobą. Nawet gdyby Cię wyrzucili z Platformy. Zachowaj swoje chrześcijańskie korzenie i poglądy ludzi przeciętnych na polską gospodarkę.
  Polityka P.O. , także z Twoim udziałem jest wrogo nastawiona do wielu poglądów kościoła i jego zasad.
  Wiem , że jesteś między młotem a kowadłem. Boisz się o swój fotel. A gdzie honor i odwaga Polaka ?

 9. Poseł Siedlaczek jest twoim kolegą? Jesteś z nim na „ty”? Pryncypał raciborskiego Pisiora Bolesław Piecha pielęgnuje wartości chrześcijańskie, tylko tak mu się zdarzyło zabić ponad tysąc istnień, przynajmniej do tysiąca się przyznał. Nie przeszkadza stawać obok księży, brać udział w uroczystościach kościelnych i powoływać na wartości chrześcijańskie. Czy Piecha nie jest hipokrytą? Za komuny masowo dokonywał aborcji, a teraz wielki orędownik wartości k… jego mać.

 10. Posel Boleslaw jest juz rozgrzeszony, jak sam powiedzial, spozyl stosownom ilosc wody ognistej, czym uspokoil sumienie, doznal przemiany duchowej i jest juz innym czlowiekiem! Teraz po bozemu patrzy na sprawy tego swiata.

 11. Skąd w tych komentarzach tyle sarkazmu? Czyżby ludzie zaczynali myśleć? Siedlaczek był szanowanym dyrektorem szkoły w Rach, Piecha, jak czytam robił aborcje zanim był posłem, obaj znaleźli się nie w tej partii, gdzie ich miejsce i obaj zostali politykami, ludźmi bez honoru, klakiery, przekupni, kłamią w żywe oczy, obrażają swoich wyborców ignorują potrzeby obywateli a myślą tylko o swojej kieszeni i władzy ! ! ! To jaskrawy obraz syndromu władzy, to jest jak narkotyk, aloholizm i tp. Zastanawiam się czy Ci ludzie są w stanie być normalnymi ludźmi? Jest Post, cuda się zdarzają?

 12. janka

  dobrze byloby zeby w wyborach samorzadowych juz nie wygrala platfoma bo ona nie ma pomyslu na rozwoj naszego miasta koniczna jest zmiana rzadow w naszym miescie chyba trzeba zaglosowac na PIS

 13. Z.L.

  Przypuszczałem, że poseł Siedlaczek pojechał do Katynia pociągiem lub samochodem z kolegami.

 14. Panie pośle, a jak tam sprawa wprowadzenia tzw. stałych tablic rejestracyjnych, abyśmy mogli je zatrzymać przy zmianie samochodu?????

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here