Jak skutecznie pozbyć się gryzoni i insektów

Na podstawie istniejącego prawa, w tym regulaminu przyjętego przez miejscowy samorząd, każdy jest zobowiązany do utrzymania czystości i porządku oraz do zapobiegania i zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Ustawa wyraźnie mówi, że właściciel, lub zarządzający nieruchomościami są obowiązani utrzymywania jej w należytym stanie higieniczno-sanitarnym, a szczególnie: do prowadzenia prawidłowej gospodarki odpadami i ściekami; zwalczania gryzoni, insektów i szkodników; usuwania padłych zwierząt z nieruchomości; usuwania odchodów zwierząt. Niektóre zabiegi jak np. deratyzacja muszą być przeprowadzane dwa razy w roku (wiosną i jesienią).

- reklama -

 

W tym celu stosowane są przez specjalistyczne firmy następujące zabiegi:

 

DEZYNFEKCJA – to zabieg polegający na oprysku powierzchni pomieszczeń w celu likwidacji zagrożeń mikrobiologicznych.

DEZYNSEKCJA – zabieg polega na likwidacji wszelkiego rodzaju insektów, w tym likwidacja gniazd os i szerszeni.

DERATYZACJA – zabieg polegający głównie na eliminacji różnego rodzaju gryzoni oraz zabezpieczanie obiektów przez ich występowaniem.

 

Do wszystkich zabiegów stosowane są wyłącznie preparaty posiadające atesty PZH, rejestracja MZiOS oraz ministerstwa rolnictwa gospodarki żywieniowej.

 

Firma Usługowa „AGROTIS” istnieje na rynku od ponad 15 lat i prowadzi usługi  w zakresie: dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji oraz fumigacji i gazowania zbóż. Firma oferuje też współpracę w sprawie wdrożenia i monitoringu Systemu Kontroli Szkodników według systemów jakości ISO oraz HACCP. Wieloletnia wiedza praktyczna oraz posiadane doświadczenie, które posiadają pracownicy firmy stanowią gwarancję, fachowość i skuteczność usług. Wszystkie preparaty stosowane przez firmę posiadają aktualne atesty i zezwolenia, zapewniają też pełne bezpieczeństwo ludzi, pod warunkiem właściwego ich stosowania. Po wykonaniu zleconych usług wystawione zostaje potwierdzenie wykonania zabiegu dla stacji SANEPiD-u i Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej, oraz pełna dokumentację monitoringową Systemu Kontroli Szkodników.

 

Artykuł opracowano we współpracy z firmą AGROTIS – Zakład Zwalczania Szkodników DDD ; Racibórz; tel. 606 131 117; fax. 32 415 26 53

 

Wanda Gozdek

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here