PSSE organizuje konkurs „Zdrowie w Mieście się liczy”

Z okazji obchodów 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Raciborzu organizuje konkurs plastyczny, który jest adresowany do młodszych mieszkańców całego powiatu – dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat.

Przedmiotem konkursu są prace plastyczne dotyczące wpływu urbanizacji na zdrowie człowieka z uwzględnieniem tematyki związanej z promocją zdrowego stylu życia (w tym także konieczności poprawy warunków życia poprzez odpowiednie planowanie przestrzeni miejskich), chorobami zakaźnymi i niezakaźnymi (w tym czynnikami ryzyka), wypadkami i bezpieczeństwem, stanem środowiska w mieście. Konkurs ma na celu uświadomienie dzieciom wpływu, jaki wywiera urbanizacja na zdrowie mieszkańców miast. Na etapie powiatowym konkursu zostanie wybranych 12 prac, które zostaną opublikowane w formie kalendarza na 2011 rok. Kalendarze wykonane przez drukarnię BATEREX, ze zwycięskimi pracami otrzymają wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie.

- reklama -

 

 

 

Tegoroczne hasło przewodnie Światowego Dnia Zdrowia: Człowiek i Miasto „Zdrowie w Mieście się Liczy” ma zatem na celu zwrócenie uwagi na wpływ urbanizacji na zbiorowe i indywidualne zdrowie mieszkańców świata oraz promowanie wszelkich działań i zachowań wspierających zdrowie i bezpieczeństwo ludzi w miastach.

 

Tutaj można pobrać regulamin i formularz zgody na udział dziecka w Konkursie

 

/w/

 

Czytaj także: Do 2030 roku 6 na każde 10 osób będzie mieszkało w mieście

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here