Radio to nasze hobby – wywiad z założycielem radia Mega Beat

11

Mega Beat to internetowa rozgłośnia radiowa działająca już od 2006 roku. Stworzyli ją ambitni, młodzi ludzie z Raciborza i okolic. Przeczytaj krótki wywiad z założycielem i głównym administratorem radia, Rafałem Niewiarowskim.

Redakcja – Kiedy narodził się pomysł utworzenia Radia Mega Beat?

- reklama -

Rafał Niewiarowski – Wpadłem na ten pomysł około 4 lata temu. Wcześniej praktycznie każdy z nas gościnnie pogrywał w innych radiach internetowych. Po jakimś czasie pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić coś swojego. Realizacja tego pomysłu nie była jednak łatwa. Wszystko zajęło nam około jednego miesiąca. Był to miesiąc solidnej i
ciężkiej pracy. Na początku radio miało służyć jedynie naszym znajomym. Jednak wyniki jakie osiągnęliśmy już na początku były dla nas zadziwiające, dlatego podeszliśmy do sprawy w bardziej poważny i profesjonalny sposób.

Redakcja – Ile osób tworzy radio?

Rafał Niewiarowski – Radio tworzy około 25 prezenterów w wieku od 18 do 30 lat. Każdy z nich podczas prowadzenia audycji pełni również rolę DJ-a. Aktualnie posiadamy dwa kanały muzyczne jest to kanał "Club" i kanał "Fm". Niebawem w naszym radiu pojawi się również kanał "Śląskie Duo" – dla miłośników muzyki śląskiej, disco polo oraz dance. Kiedy kanał zostanie uruchomiony, wtedy do naszego grona dołączą kolejni prezenterzy.

Redakcja – Prowadzenie każdego radia, nawet internetowego wymaga jakiegoś wkładu finansowego. Jak radzi sobie z tym radio MB?

Rafał Niewiarowski – Na chwilę obecną nie mamy żadnych sponsorów. Utrzymujemy się z własnej kieszeni. Nie czerpiemy również żadnych korzyści majątkowych z tej działalności. Każdy prezenter naszej stacji prowadzi audycje dla własnej przyjemności i dla przyjemności słuchaczy. Radio to nasze hobby. Wspieramy również osoby niepełnosprawne, których wśród naszych słuchaczy mamy mnóstwo. Promujemy różnego typu akcje i strony internetowe fundacji niosących pomoc osobom niepełnosprawnych. Narazie możemy pomagać jedynie w ten sposób, gdyż nie mamy dużo środków finansowych.

Redakcja – Jakie macie plany na najbliższa przyszłość?

Rafał Niewiarowski – Pomysłów mamy mnóstwo, jednak nie da się wszystkich zrealizować. Już 1 maja organizujemy nieoficjalny złot radia MB. Odbędzie się on w Klubie Baza w Wysokiej (koło Branic). Będzie można się pobawić, słuchając prezenterów na żywo. Galeria z tej imprezy będzie dostępna na portalu www.raciborz.com.pl  i na stronie radia. Natomiast oficjalny zlot radia odbędzie się w dniach 25 – 26 czerwca w Krynicy Morskiej w klubie PapayaBeachClub. Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników portalu oraz słuchaczy radia MB. Mega Beat nie powstało po to, aby bić rekordy, tylko dla was abyście dobrze spędzali z nami czas, dlatego gorąco zapraszamy do słuchania radia.

 

Posłuchaj radia Mega Beat:

 

 

Szczególnie polecamy audycje:

Poniedziałek, godz. 12.00 – 15.00 – Retro Party
Czwartek, godz. 18.00 – 20.00 – My dzwonimy, Ty pozdrawiasz – Pozdrowienia na żywo
Niedziela, godz. 18.00 – 20.00 – MegaLista Top 20
Niedziela, godz. 20.00 – 21.00 – Klubowa walcownia

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

11 KOMENTARZE

 1. maciek

  No radio fajne, warto posłuchac osobiscie wole kanał klubowy 😉

 2. Master

  Radio bardzo pozytywne, super klubowa muzyka. Pozdro

 3. Fajnie wiedziec, że ktos z okolicy sie takim czyms zajmuje. Słuchałem radia i bardzo mi sie podoba ! Gratuluje Wam !

 4. misiek

  [b]Gratulacje Rafał – Super radio .. [/b]

 5. Rafał

  Prezenterzy w wieku od 18 do 30 lat… to chyba sam nie wiesz kto w tym radiu gra… i 15-latków byś w tej swojej ekipie znalazł;p

 6. DJ

  W Radiu jest tylko 1os. która ma 17 lat ale jej umiejętności są większe niż dje
  którzy grają w klubach. Idzie w dobrym kierunku, dlatego ma okazje sie promować
  w MB. I jest to jedyna os. która ma poniżej 18stu lat. Dodam że niebawem
  powstanie kanał SlaskieDuo, a tam będą mieli prezenterzy od 20 – 35 lat. Wydaje
  mi się że wiek nie gra roli, ważne jest prowadzenie audycji, dykcja.

 7. izunia

  dziekuje za impreze w Mielnie 😉 było mega fajnie;p

 8. Tomek

  Fajne radyjko :] Słuchał kanału Śląśkiego już od hohoho 🙂

 9. Siema

  [b]Kiedy kolejne zloty??? MB ON TOUR ??[/b]

 10. MB

  18.08.2012r – KLUB ARENA MIELNO! ZAPRASZAM ;;)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here