23 marca odbył się konkurs pt. „Świetlik”

0

Do tegorocznej 3. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" zgłosiło się 13270 uczestników z 566 szkół podstawowych z terenu całej Polski. Z Raciborza do konkursu zgłosiła się tylko jedna szkoła – SP 1.

Uczestnicy pod nadzorem "opiekunów Konkursu" na terenie swoich szkół 23 marca roku o godz 09.00 napisali test finałowy. Testy zostały przygotowane przez Zespół Pracowników Naukowych Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, po czym rozesłane do szkół.

- reklama -

 

W konkursie "Świetlik" nasza szkoła bierze udział od samego początku, czyli trzeci raz – mówi Sylwia Surma, nauczycielka przyrody i opiekunka grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 na Ostrogu biorących udział w konkursie –  Głównym celem konkursu jest promowanie nauk przyrodniczych. Uczniowie przygotowując się, muszą wykonać wiele doświadczeń przyrodniczych, których dotyczą niektóre pytania. W tym roku w konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas II-VI. Niektóre pytania konkursowe to: – Ile wynosi czas reakcji skoncentrowanego człowieka? – W jakim mieście znajduje się największy budynek świata? – dodaje pani Surma.

 

Zgodnie z regulaminem do 23 maja 2010 testy zostaną sprawdzone i ocenione przez zespół ekspertów oraz zostaną wyłonieni laureaci, a wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.swietlik.edu.pl.

 

 

 

 

 

Wanda Gozdek

 

Czytaj także: "Świetlik" – finał konkursu dla młodych pasjonatów przyrody

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here