Niezależne Centrum Kultury rozpoczęło swoją działalność

0

W sobotę, 24 kwietnia rozpoczęło swoją działalność Niezależne Centrum Kultury ASP. Centrum Kultury znalazło swoją siedzibę na pierwszym piętrze Przystanku Kulturalnego "Koniec Świata", gdzie przez całą sobotę odbywały się imprezy towarzyszące. Zobacz zdjęcia.

- reklama -

Niezależne Centrum Kultury akcja sztuka przestrzeń to nic innego, jak próba kreatywnego spojrzenia młodych ludzi na otaczającą ich rzeczywistość. Celem asp są działania, które mają ułatwiać raciborzanom udział w bardziej aktywnym i twórczym życiu. asp tworzą ludzie, których zadaniem jest wyzwolenie twórczego potencjału, niezbędnego do kreatywnych działań. Wzajemne wsparcie, integracja wewnętrzna, a także integracja z otaczającym światem, mają wpływ na autokreację, ciekawość poznawania i potrzebę tworzenia kultury oraz aktywności społeczno-kulturalnej.

 

 

W sobotę, 24 kwietnia w budynku, w którym mieści się Przystanek Kulturalny Koniec Świata w Raciborzu nastąpiło otwarcie asp. W zamyśle organizatorów Niezależne Centrum Kultury ma być miejscem przeznaczonym dla kreatywnych osób z Raciborza. W ofercie Centrum znajdą się między innymi warsztaty – fotograficzne, garncarskie, graficzne czy szkła artystycznego. Jednak ASP stanie się przede wszystkim swoistym inkubatorem twórczych działań. Pierwszym z nich była akcja „Światło na park”, której celem była artystyczna rewitalizacja zaniedbanego parku Jordanowskiego, znajdującego się tuż obok "Końca Świata".

 

 

Młodzi ludzie, którzy przyszli na otwarcie asp chętnie uczestniczyli w licznych warsztatach m.in.: malowania na szkle, savoir-vivre, budowania lampionów czy w warsztatach gry na bębnach. Warsztaty odbywały się w parku Jordanowskim, natomiast koncerty zespołów Drum Collective i London Type Smog na "Końcu Świata". Świętowanie otwarcia ASP zakończył pokaz fire-show. 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here