Matematyczny CZAR PAR 2010

0

28 kwietnia odbyła się kolejna edycja powiatowego turnieju „Matematyczny Czar Par”. W tegorocznym konkursie udział wzięły 22 szkoły z terenu Raciborza oraz okolicznych gmin.

Drużyny reprezentowały gminy: Rudnik, Kuźnia Raciborska, Krzyżanowice, Krzanowice, Nędza,  Kornowac oraz miasto Racibórz. W konkursie wzięło udział w sumie 88 uczestników.

- reklama -

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły organizowany jest już po raz czwarty przez Szkołę Podstawową nr 4 im. ks. St. Pieczki w Raciborzu. Głównymi organizatorami byli: dyrektor szkoły pani Ewa Miecznikowska, metodyk matematyki pani Marzena Bugiel oraz nauczyciel matematyki w SP4 pan Marcin Żydek. Zadania przygotowały: matematyk-metodyk Marzena Bugiel, Elwira Tytko – nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, Dorota Pieprzowska – nauczyciel matematyki w ZSO nr 1 w Raciborzu i Marcin Żydek z SP4.

Konkurs jak co roku odbywał się pod patronatem Starosty Powiatowego w Raciborzu oraz Prezydenta Miasta Racibórz. Tegoroczną edycję wsparły finansowo gminy: Kornowac, Kuźnia Raciborska, Krzyżanowice, Krzanowice, Nędza.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie uczestników w tym roku po raz pierwszy turniej był przeprowadzony w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym „Sokół”, niemożliwe byłoby pomieszczenie wszystkich chętnych w auli SP4. Każdą szkołę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny. Jedna z klas czwartych, druga z klas piątych. Dla każdej drużyny przygotowano szereg zadań w tym łamigłówki, wykreślanki, krzyżówki, testy, gry na logiczne myślenie.

 

 

 

 

 

Nad przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: przewodnicząca Marzena Bugiel, dr Julian Kuklewski (PWSZ Racibórz) , Ewa Orłowska, Wioletta Pierchała (nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu) i Ewa Hołek emerytowany fizyk i matematyk, która pilnowała poprawności rozwiązań zadań testowych.
        
Uczniowie, którzy szybciej uporali się z rozwiązywaniem zadań, mogli wziąć udział w zajęciach sportowych, które były prowadzone na mniejszej sali lub skorzystać z poczęstunku przygotowanego na konkurs. Zajęcia sportowe prowadziła  Aleksandra Gajęcka, nauczycielka w ZSO w Krzyżanowicach.

 

 

 

 

 

 

 

                  
Podziękowanie należą się dyrektorowi Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego „Sokół” za umożliwienie przeprowadzenia tego konkursu, studentom PWSZ w Raciborzu za pomoc przy organizacji konkursu, a także panu Markowi Matkowskiemu za sponsorowanie poczęstunku.
        
 Mimo ogromu pracy włożonej w przygotowanie tak dużego konkursu warto go organizować co pokazuje frekwencja oraz opinie dzieci uczestniczących w tym matematycznym turnieju.

Oto wyniki tegorocznego konkursu „Matematyczny Czar par” :

Klasy czwarte:
I miejsce – Szkoła Sp13 z Raciborza reprezentowana przez uczniów: Jacek Nitychoruk, Anna Wieczorek
II miejsce – Sp15 z Raciborza reprezentowana przez uczniów: Julia Śmiełowska, Daniela Dziedzic
III miejsce – ZSP1 z Raciborza reprezentowany przez uczniów: Anna Kwapisz, Piotr Wranik
IV miejsce – SP3 z Raciborza reprezentowana przez uczniów: Tomasz Dudek oraz Krzysztof Kaczor
V miejsce – ZS z Krzanowic reprezentowany przez uczniów: Andrea Wojak, Szymon Pluta

Klasy Piąte:
I miejsce – SP z Pietrowic Wielkich reprezentowana przez uczniów: Marcel Strzeduła, Paulina Szmalec
II miejsce – SP18 z Raciborza reprezentowana przez uczniów: Grzegorz Adamek, Marek Kula
III miejsce – ZSP 1 z Raciborza  reprezentowana przez uczniów: Wiktor Libera, Paweł Fiołka
IV miejsce – SP1 z Raciborza reprezentowana przez uczniów: Rafał Bąbol, Mateusz Zając
V miejsce – SP w Borucinie  reprezentowana przez uczniów: Dawid Koza, Marta Szczotok

Laureaci tegorocznej edycji „Matematycznego Czaru Par” otrzymali bardzo cenne nagrody, dyplomy, pamiątkowe długopisy, a zwycięzcy w każdej kategorii także piękne puchary, które staną na półkach zwycięskich szkół.

 

REKLAMA:
———————————————————————————————————————-

 Settlers 7: Droga do królestwa

Najnowsza część serii The Settlers. Tytuł łączy tradycje całej serii z nowym świeżym innowacyjnym podejściem do gatunku gier strategicznych.

Droga do królestwa zachwyca graczy wspaniałą, trójwymiarową grafiką.

Podobnie jak w prequelach serii, gracz wciela się w rolę możnowładcy zarządzającego gospodarką podległej mu osady.

 

Cena u konkurencji:  

Empik.com – 99,90 zł

Komputronik – 104,90 zł

Najniższa cena w internecie wg Ceneo – 92.90 zł

 

Cena na wiesz.pl -93 zł

 

 punkt odbioru w Raciborzu – odbiór za 0,00zł ! Czas realizacji do 48 godzin!

(ceny podano na dzień 20.04.2010 na podstawie oficjalnych stron internetowych)

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here