Maciek Maleńczuk na zakończenie Majówki w Raciborzu

Mimo czarnych chmur wiszących nad Raciborzem i niepewnej pogody blisko tysiąc osób obejrzało wczoraj, 2 maja koncerty Marka Wojtowicza, zespołu Retro Blees, P3D oraz występ Maćka Maleńczuka z zespołem Psychodancing. Zobacz zdjęcia.

Od godziny 16.00 na raciborskim Placu Długosza trwały koncerty. Jako pierwszy zaprezentował się Marek Wojtowicz z zespołem Retro Blues. – Nazywają się Retro Blees, chociaż gdyby zliczyć ich wiek to w sumie nie przekracza on z pewnością 80 lat – zapowiedział swoich przyjaciół zza południowej granicy Marek Wojtowicz.

- reklama -

 

 

Czesi obdarzyli wszystkich sporą dawką bluesa. Następnie publiczności zaprezentował się raciborski zespół P3D. W jego skład wchodzą: Agnieszka Busuleanu, Sebastian Dapa, Rafal Hrab, Maksymilian Mularczyk, Patryk Kogut oraz Ryszard Paurowski. Podczas niedzielnego koncertu z Grzegorzem Łomnickim zamiast Sebastiana Dapy na gitarze wykonali kilkanaście utworów, do których słowa napisał Jerzy Dębina.

 

 

Kulminacyjnym punktem całej Majówki był występ Maćka Maleńczuka z zespołem Psychodancing. Na koncert tego artysty czekali wszyscy. Maleńczuk zaprezentował utwory starsze i te całkiem nowe. – To jest dancing, gramy wszystko oprócz operetki – mówił artysta. Publiczność tańczyła i śpiewała.

 

 

Maciek Maleńczuk zapytany o to jak udało mu się porwać tak szybko i bez trudności ludzi do zabawy odpowiedział: – Wyrwaniem się z marazmu są dobre koncerty, trzeba ludziom dawać coś więcej niż tylko przykazania do harówki. Trzeba się dostosować do warunków. W ciągu ostatnich kilku lat wyjechało z kraju sporo ludzi, a moja widownia się postarzała. A na pytanie dlaczego zawsze występuje w ciemnych okularach powiedział, że pomaga mu się to skupić i stara się zawsze mieć coś na twarzy. 

 

 

/p/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. ja tego Pana pamiętam z ocen jakie wystawiał startujacym ludziom —(jak oni śpiewają)-czy coś takiego– i wystarczy, temu Panu już dziękuję. Przecież człowiek nabył wychowanie kulturę, ale jeżeli tego nie ma lub sprzedał to, to co to???

  2. on jest poprostu wyluzowany, to że dobrze się bawi i nie trzyma sztywnych standardów to od razu znaczy ze jest niewychowany i nie ma kultury ? koncert ludziom się podobał więc o co chodzi ?

  3. Jak kiedyś nie za bardzo lubiłam M. Maleńczuka, tak dzisiaj go uwielbiam 😀 słuchałam parę lat temu jego kilku utworów, ale tylko tak wybiórczo, i jakoś nie trafiły do mnie.
    Teraz poszlam na koncert za namową kilku znajomych i nie żałowałam 🙂 ogromnego plusa M.Maleńczuk dostał już ode mnie na samym początku za to, że wystąpił idealnie o 20:00 – jak było zapowiedziane. Rzadko kiedy, tak wielcy artyści występują o czasie (pamietam ok. rok temu, wystepował Lady Pank, wystep był przewidziany na godz. 20:00, a oni weszli na scene koło 21… co nie znaczy, że nie warto było czekać 😀 )
    A M. Maleńczuk wymiatał na scenie 😀 świetny kontakt z publicznością, gra aktorska – genialna 😛 głos- mmm… cudowny 🙂 , a zespół naprawdę niczego sobie 😀 dobrze, że już nie występuje z Pudelsami, PSYCHO DANCING jest zarąbisty!! 😀

    P.S. Ci, którzy byli w Nędzy mają czego żałować 🙂 POZDRAWIAM

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here