Wizyta w Walii

W dniach 19-22 IV 2010r. miała miejsce wizyta robocza dyrektora Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II pana D. Malinowskiego i nauczyciela języka angielskiego pani B. Ploszki w zaprzyjaźnionej szkole Walijskiej St. Joseph’s Catholic and Anglican High School w Wrexham.
W trakcie wizyty dyrektorzy obu szkół wymienili informacje na temat systemów edukacyjnych w Polsce i Walii oraz ustalili zasady koordynacji wspólnie podpisanych projektów w ramach Programu Europejskiego Comenius. Ponadto obie szkoły zadeklarowały chęć współpracy w ramach eTwinningu .

W trakcie wizyty strona Polska zwiedziła partnerską szkołę i wzięła udział w zajęciach lekcyjnych.

Delegacja z G5 uczestniczyła w wymianie wraz z delegacją z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu panią dyrektor Elżbietą Biskup oraz nauczycielami MDK: panią Agnieszką Busuleanu, panią Reginą Bernat i grupą uczniów MDK-u. realizujących wspólny projekt ze szkołą St. Mary’s Catholic Primary School we Wrexham.

Wszyscy uczestnicy ze strony polskiej poznali obydwie placówki.
W trakcie wizyty doszło również do spotkań z uczniami polskimi uczęszczającymi do w/w placówek oraz ze szkołą polską w Wrexham.

W dniach 13-18 października 2010r. będzie miałą miejsce rewizyta dyrektora St. Joseph’s Catholic and Anglican High School w Wrexham wraz z nauczycielem j. angielskiego w Raciborzu w Gimnazjm nr 5.

Wspólna realizacja projektu Comenius pozwoli uczniom polskim i walijskim zwiedzić swoje rodzinne miasta, poznać tradycję, kulturę i historię Polski i Walii oraz podzielić się własnymi doświadczeniami i nawiązać nowe znajomości.

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here