„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy.”

W Szkole Podstawowej nr 18 zakończył się I etap unijnego projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy.” W czasie 4 miesięcy uczniowie klasy IIc rozwijali swoje umiejętności i zainteresowania w nowatorski sposób.
Każde dziecko ma swoje predyspozycje. H. Gardner nazwał je inteligencjami wielorakimi i wyróżnił spośród nich inteligencje: interpersonalną, intrapersonalną, językową, ruchową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, i przyrodniczą. Przeprowadzając badania stwierdził, że te inteligencje u każdego dziecka rozwijają się w różnym tempie i sile.
Dzięki nowoczesnym środkom dydaktycznym takim jak Mozaika XXL, Ser szwajcarski, klocki Geo, Tabliczki Logico, mikroskop i wiele innych, w czasie zajęć, dzieci wykorzystując mocniejsze inteligencje wzmacniali te słabsze. Zajęcia prowadzone prze p. Ilonę Jaskot były specjalnie tak konstruowane, aby wszyscy uczestnicy projektu jak najwięcej z niego skorzystali.

Na zakończenie projektu zaproszeni rodzice mogli podziwiać umiejętności i zdolności swoich dzieci. Zarówno nauczycie, dyrekcja szkoły, rodzice jak i dzieci byli zachwyceni możliwościami tego projektu. Teraz czas na kolejną grupę.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here