Około godz. 10 w Kędzierzynie-Koźlu woda przerwała wał

Woda wdziera się do miasta. Sprawdziliśmy informację w Wydziale Reagowania Kryzysowego w UM Kędzierzyn-Koźle, gdzie stanowczo zdementowano te informacje. To zaprzeczenie ze strony urzędników jest prawdziwym kuriozum, ponieważ trwa ewakuacja mieszkańców. Zobacz zdjęcia z Kędzierzyna-Koźla

Zaprzeczył tym doniesieniom Józef Muc, pracownik tego wydziału, z którym rozmawialiśmy telefonicznie chcąc sprawdzić te doniesienia. Jednak wydaje się, że nie był on zorientowany na bieżąco w sytuacji jaka jest w tej chwili w mieście. Woda przerwała wał w okolicy ul. Głubczyckiej w Koźlu na wysokości budowanego ronda. W tej chwili trwa ewakuacja całej miejscowości. Woda wdziera się już do Kędzierzyna na osiedla mieszkaniowe. Wydaje się, że sytuacja może być jeszcze gorsza niż 13 lat temu.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

Z ostatniej chwili: stan Odry o godz. 11 w Kędzierzynie-Koźlu wynosił 796 cm tj. 296 cm powyżej stanu alarmowego. Do miasta wdziera się do miasta z 4 stron. Jedna z głównych ulic, ul. Chrobrego przypomina rwącą rzekę. Dalej, obok salonu Opla teren wygląda jak jedno wielkie rozlewisko. Sytuacja jest dramatyczna. Poziom wody na ulicach miasta stale się podnosi.

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here