Sytuacja w Raciborzu stabilna, gorzej w gminach

Sytuacja w Raciborzu jest stabilna. Zanik opadów i poprawa pogody umożliwiły służbom miejskim udrożnienie zatkanych studzienek. Gorzej przedstawia się sytuacja w gminach powiatu raciborskiego. Zobacz stan wód na godz. 20.00

Usunięto większość utrudnień na szlakach komunikacyjnych miasta. Ulice Starowiejska, Hulczyńska, Brzeska, Rzeczna, Kolejowa są już przejezdne.

- reklama -

Stany wód na wodowskazach na rzece Odrze w powiecie raciborskim na godzinę 20.00:

 

Chałupki: 500 cm

Krzyżanowice: 682 cm

Miedonia: 644 cm

Co godzinę aktualizacja stanów wód na rzece Odrze na stronie PCZK

http://www.powiatraciborski.pl/starostwo/pczk_raport.html

 

Sytuacja w Gminach powiatu raciborskiego przedstawia się następująco:

 

Krzyżanowice – doszło do podtopienia terenów m.in. w miejscowościach: Krzyżanowice, Owsiszcze, Zabełków, Roszków, Nowa Wioska. Podtopionych jest ok. kilkadziesiąt domostw.

 

Krzanowice – na terenie Gminy doszło do wezbrania wody na potoku krzanowickim oraz biała woda. Na obszarze Gminy podtopionych jest ok. 200 domostw. Po wypełnieniu suchego zbiornika woda przelała się przez wały. Ewakuowano 150 sztuk bydła.

 

Pietrowice Wielkie – wezbraniu uległa rzeka Psina. Podtopione są okoliczne pola uprawne.

 

Rudnik – Przy prognozowanych wzrostach wody w Odrze w miejscowości Grzegorzowice planowane jest założenie bramy zabezpieczającej wał przeciwpowodziowy przy drodze wojewódzkiej na prom.

 

Nędza – na terenie Gminy doszło do gwałtownego wezbrania rzeki Sumina. Nie ma informacji o podtopieniach budynków.

 

Kuźnia Raciborska – zalaniu uległa stacja diagnostyczna na terenie Miasta.

 

Kornowac – na obszarze Gminy nie odnotowano podtopień.

 

Służby gminne oraz powiatowe podejmują działania na bieżąco adekwatnie do zaistniałych zagrożeń. Według prognoz meteorologicznych w dniu dzisiejszym nie przewiduje się intensywnych opadów deszczu. Po kilkunastogodzinnej przerwie opady, które mogą wystąpić w dniu 3.06. 2010 r. mogą spowodować ponowne wzrosty stanów wody na dopływach Odry i samej Odrze. Stan wody w Raciborzu – Miedonia może przekroczyć 7 metrów.

 

um, sp

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here