Rozrywkowy weekend – Dni Raciborza

W ten weekend Dni Raciborza, Dni Kietrza, Dni Pszowa – mnóstwo koncertów i imprez kulturalnych. Inscenizacja historyczna z udziałem Daniela Olbrychskiego, koncert zespołu Perfect, występ grupy Kombi i zawody OSP – zobacz co jeszcze w ten weekend.

Piątek, 11 czerwca

- reklama -

 

 

 

Kuźnia Raciborska

godz.12.00: Koncert folklorystyczny pt. "Kultura bez granic" w sali widowiskowej MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Na scenie gościć będa zespoły folklorystyczne m.in. z  Meksyku, Węgier, Czech oraz oczywiście z Polski.

Racibórz

godz.10.00: Otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Karola Miarki 4 w Raciborzu.
godz.10.00: Uroczyste obchody Dnia Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.
godz.16.00: Obchody Jubileuszu XX-lecia Samorządu Terytorialnego w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21. W programie m.in.: otwarcie wystawy zdjęć pt. "20. Wydarzeń na XX-lecie Samorządu Terytorialnego" oraz otwarcie obchodów, wykład, koncert okolicznościowy.
godz.17.00: Koncert Kwartetu Akademos pt. "Cztery Pory Roku Vivaldiego" w Muzeum przy ul. Rzeźniczej 15 w Raciborzu.
godz.18.00: Otwarcie wystawy grafiki Eckarda Alkera w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu.

Pszów

godz.16.45: Koncert Orkiestry Dętej Pszowskiej Fundacji Muzycznej na Rynku w Pszowie.
godz.18.00: Koncert zespołów Tabu i Jamal w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

Zespół Jamal powstał w Radomiu – rodzinnym mieście jego założycieli – Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego. Początkowo duet zajmował się tylko rapem, ale z biegiem czasu członkowie zainteresowali się muzyką reggae. W wakacje roku 2005 wychodzi debiutancka płyta zespołu pt. "Rewolucje". Po jakimś czasie okazuje się,że muzyka radomskiego duetu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jamal przez następne 2 lata gra koncerty razem z muzykami grającymi jazz podobnie jak Łukasz. W składzie koncertowym możemy usłyszeć instrumenty takie jak bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka oraz DJa zajmującego się gramofonami.

 

 

 

Sobota, 12 czerwca

 

 

Racibórz

godz.10.00: Intronizacja Króla Kurkowego oraz obchody V-lecia Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Muzeum przy ul. Rzeźniczej, na placu Jagiełły oraz w strzelnicy przy ul. Łąkowej w Raciborzu.
godz.15:00: X Międzynarodowe Spotkania Artystyczne: „Śląsk – kraina wielu kultur" na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.
godz.18:30: Koncert zespołu Funk4Fun – OSiR Racibórz.
godz.20.30: Koncert zespołu Dżem – OSiR Racibórz.

Dżem to polska grupa grająca muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Zaliczana jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej (blues rock). Polski zapis nazwy pojawił się – zupełnym przypadkiem kierującym ręką organizatorki jednego z koncertów – w roku 1974. Obecny skład zespołu prezentuje się następująco: Adam Otręba, Benedykt Otręba, Jerzy Styczyński, Maciej Balcar, Janusz Borzucki i Zbigniew Szczerbiński.

 

 

 

Pszów

godz.15.00: Blok programowy projektu "II Dni Polsko – Czeskie" na Stadionie TS Górnik Pszów.
godz.16.00: Koncert Orkiestry Dętej Pszowskiej Fundacji Muzycznej na Stadionie TS Górnik Pszów.
godz.16.30: Pokaz rycerski.
godz.17.00: Prezentacja Młodych Talentów – Stadion TS Górnik Pszów.
godz.18.30: Koncert Mirka Jędrowskiego z zespołem – Stadion TS Górnik Pszów.
godz.20.00: Koncert zespołu The Globe – Stadion TS Górnik Pszów.
godz.21.30: Koncert zespołu Kombi – Stadion TS Górnik Pszów.

Zespół Kombi zdobył popularność dzięki charakterystycznemu pop-rockowemu brzmieniu i głosowi Grzegorza Skawińskiego. Najbardziej znane przeboje to: Przytul mnie, Królowie życia, Black and White, Nasze rendez-vous, Słodkiego miłego życia, Linia życia, Kochać cię – za późno, Tabu – obcy ląd, Nie ma zysku, Za ciosem cios oraz najpopularniejszy utwór instrumentalny Kombi – Bez ograniczeń będący przez wiele lat sygnałem muzycznym audycji telewizyjnej 5-10-15.

 

 

Kietrz

godz.10.00: IV Półmaraton Kietrz – Rohov.
godz.13.30: Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
godz.15.00: III Otwarty Bieg "Będziemy Maratończykami" dla dzieci, młodzieży i mieszkańców Gminy Kietrz.
godz.15.00: Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych.
godz.16.30: Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród III Otwartego Biegu.
godz.17.00: Koncert zespołu P3D.
godz.18.30: Koncert zespołu Dewiza.
godz.19.30: Koncert zespołu Hurt.

Hurt to wrocławska grupa muzyczna, której wokalistą jest Maciej Kurowicki. Grupa powstała w 1992 roku, a jej debiutancki album Babilon ukazał się w 1994. Po wydaniu płyty Dokładny czas w 2000 roku, grupa zaczęła koncertować po czym wydawało się, że zakończą działalność. Zmiany osobowe w zespole zaowocowały jednak wydaniem w 2005 roku płyty Czat zawierającej hit "Załoga G". Płyta była promowana czterema singlami oraz na dziesiątkach koncertów w całym kraju.

 

 

godz.21.00: Koncert zespołu Coverower.
godz.22.30 – 1.00: Zabawa pod gwiazdami.

Olza

godz.15.00: Inauguracja II Pikniku Przedsiębiorczości w Olzie.
godz.15.30 – 16.30: Program dla dzieci "Wesołe podwórko".
godz.16.30 – 17.00: Pokaz ratownictwa chemicznego.
godz.17.00 – 18.30: Blok biesiadno – kabaretowy "Wesoły masorz i przyjaciele".
godz.18.30 – 19.30: Losowanie nagród głównych.
godz.20.00: Zabawa taneczna z zespołem "Top Secret".

Tworków

godz.15.30: Festyn pt. "Łączy nas kuchnia i muzyka" przy Centrum Kultury w Tworkowie. W programie m.in. prezentacja i degustacja potraw specyficznych dla tradycyjnej kuchni pogranicza, międzynarodowe warsztaty sztuki malowania akwarelą oraz prezentacje zespołów tanecznych, laureatów Przeglądu Młodych Talentów, Konkursu Gwary Śląskiej, wieczorem zabawa taneczna.

Niedziela, 13 czerwca

 

   

 

Racibórz

godz.16:00: Inscenizacja historyczna dot. obrony zamku przed najazdem Mongołów w 1241 r. z udziałem Daniela Olbrychskiego – OSiR Racibórz.
godz.16:30: X Międzynarodowe Spotkania Artystyczne: „Śląsk – kraina wielu" – OSiR Racibórz.
godz.19:00: Koncert zespołu TrzyDwa%UHT – OSiR Racibórz.
godz.20.30: Koncert zespołu Perfect – OSiR Racibórz.

Perfect to polski zespół rockowy, założony w 1977 roku. Największą popularnością cieszył się do rozwiązania w 1983 roku. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać, Autobiografia. W 1993 roku zespół reaktywował się (bez dotychczasowego lidera i autora większości kompozycji Zbigniewa Hołdysa) i działa do dziś. Grupa wystąpi w Raciborzu w następującym składzie: Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski i Piotr Szkudelski.

 

 

Pszów

godz.15.30: Program dla dzieci pt. "Świat Walta Disneya" – Stadion TS Górnik Pszów.
godz.16.10: Blok programowy projektu pt. "II Dni Polsko – Czeskie" – Stadion TS Górnik Pszów.
godz.16.30: Występ Kabaretu Młodych Panów i Kabaretu Smile – Stadion TS Górnik Pszów.
godz.19.00: Występ grupy muzyczno – kabaretowej "Czerwony Tulipan" – Stadion TS Górnik Pszów.
godz.20.30: Fireshow w wykonaniu grupy "Feniks".
godz.21.00: Koncert zespołu T. Love – Stadion TS Górnik Pszów.

T.Love to polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie, w początkach kariery (w latach 80. XX wieku) pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Skład zespołu przedstawia się następująco: Muniek Staszczyk, Maciej Majchrzak, Jan Pęczak, Paweł Nazimek, Sidney Polak, Michał Marecki i Tom Pierzchalski.

 

 

Kietrz

godz.11.00: Uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym.
godz.13.00: Akademia Orlika – test sprawnościowy dla dzieci.
godz.15.00 – 17.30: Festyn rodzinny na Rynku.
godz.17.45: Występ Kabaretu Koń Polski.
godz.19.00: Występ Teatru Parada.
godz.20.00: Gwiazda wieczoru – Formacja Nieżywych Schabuff.

Formacja Nieżywych Schabuff to polska grupa rockowa i popowa, założona w 1982 roku w Częstochowie. W roku 1999 odbył się jubileusz XX-lecia zespołu od wydania pierwszej płyty. Obecnie grupa ma na swoim koncie 10 albumów. W 2007 roku ukazał się singel zespołu Ty promujący nowy album. Do grupy dołączyli nowy basista Marcin Pożarlik i perkusista Marcin Serwaciński.

 

 

Tworków

godz. 14.30: Festyn pt. "Łączy nas kuchnia i muzyka" przy Centrum Kultury w Tworkowie. W programie m.in. pokaz orkiestr dętych z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej gminy Krzyżanowice i czeskiej orkiestry dętej z Piszcza, parada Mażoretek Zespołu Tanecznego „Uśmiech” oraz międzynarodowe warsztaty sztuki malowania akwarelą z udziałem artystów polskich i czeskich oraz wystawa prac powarsztatowych.

 

/p/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Rada Rodziców Gimnazjum nr 1 zaprasza 13 czerwca na kolejną edycję giełdy staroci LAMUS. Giełda staroci odbywa się w budynku Gimnazjum nr 1w Raciborzu ul. Kasprowicza 4, od godz. 8 00. W razie ładnej pogody,stoiska będą także na podwórku szkolnym. Na miejscu kawa, herbata i wypieki domowe. Więcej informacji na stronie [url=http://www.lamus.tk]www.lamus.tk[/url][img]upload/small_139dac94f8e.jpg[/img]

  2. wpierniczacie się z tą reklamą na każdy portal i to tak po chamsku! napiszcie do redakcji to was moze zareklamuje, a ja nie chce reklamowac to se dajcie spokoj! za darmoche to sie mozna promowac tyko trzeba wiedziec jak, a nie tak bezczelnie. dziwie sie adminom ze nie wywalaja od razu tych waszych „komentarzy”!

  3. Byłem raz na lamusie i chciałbym jeszcze kiedyś się wybrać tylko z czasem krucho. Dobrze że organizatorzy informują o teh całkiem fajnej imprezie i nie sądzę że by portal miał coś przeciwko.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here