Komenda Straży Granicznej pozostanie w Raciborzu

W podjęciu tej decyzji zwyciężyły przede wszystkim argumenty merytoryczne – powiedział poseł RP Henryk Siedlaczek , który uczestniczył od 1,5 roku we wszystkich spotkaniach na ten temat.

- reklama -

 Na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w obecności ministrów  podjęta została decyzja, o pozostawieniu Komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu , który planowano zlikwidować z końcem tego roku, a siedzibę Komendy przenieść do Kłodzka. W naszym mieście miała pozostać tylko placówka o ograniczonej kadrze, zarówno mundurowej, jak i cywilnej.  

 

Niemała w tym zasługa posła RP Henryka Siedlaczka, który uczestniczył przez 1,5 roku w każdej dyskusji dotyczącej przeniesienia Komendy ŚOSG , nie zwracając na komentarze na swój temat, robił swoje. Tak prowadzona sprawa w sposób merytoryczny i spokojny zrobiła swoje – stwierdził poseł – żeby tę sprawę rozwiązać trzeba to było robić bez szumu. To, że niektórzy wokół tej sprawy robili wiele szumu wcale mnie to nie dziwi, mieli prawo się martwić, przede wszystkim o miejsca pracy – mówi H. Siedlaczek – ale żeby osiągnąć cel potrzebny był przede wszystkim spokój.

 

/w/

- reklama -

7 KOMENTARZE

 1. Brawo Panie Pośle, udowodnił Pan, że nie trzeba robić szumu wokół siebie, zwalać niepowodzenia na innych, ai też można skutecznie działać.

 2. Politycy PO mają za zadanie w terenie pozyskać jak największą ilość
  głosów dla kandydata Bronisława Komorowskiego. Jedną ze strategii ma
  być ocieplanie wizerunku rządu PO jako tego, który zna bolączki
  lokalnych społeczności i chce je pozytywnie rozwiązać. Nasz Heniu zatem
  dostał za zadanie podzielenie się jakoby radosną nowiną o pozostawieniu
  Oddziału w Raciborzu. To ma zapewnić więcej głosów wśród pracowników SG
  jak i mieszkańców. Nie dajcie się zwieść tym przebiegłym chwytom PO,
  której reprezentantem jest Henryk Siedlaczek.

 3. Pożyjemy, zobaczymy. Dziwnie mi to pachnie, tyle czasu przenosiny były przesądzone, a tu nagle – tydzień przed wyborami – okazuje się, że SG zostaje. Podzielam zdanie przedmówcom, jakoś niechce mi się w to wierzyć. No, ale obym się mylił.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here