Kuźnia Raciborska: Najlepsi z najlepszych nagrodzeni

24 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2009/2010 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza dla uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Zobacz zdjęcia.

W uroczystości – poza uczniami – wzięli również udział ich rodzice, kierownik referatu edukacji, promocji i sportu Wiesława Czogała oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych – Kazimierz Szczepanik (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej), Maria Cieślik (Szkoła Podstawowa w Kuźni) oraz Tadeusz Magdziak (Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach).

- reklama -

Nagroda Burmistrza jest formą wyróżnienia i promowania najlepszych i najbardziej uzdolnionych uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Zgodnie z przyjętym regulaminem, nagrodę w postaci dyplomu i książki otrzymuje absolwent szkoły, który m. in. w ostatnich dwóch latach nauki uzyskał średnią ocen co najmniej 5,0 (w przypadku szkoły ponadgimnazjalnej – 4,5), wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania i co najmniej 34 pkt. ze sprawdzaniu po szkole podstawowej lub co najmniej 85 pkt. z egzaminu gimnazjalnego, a także otrzymał akceptację Rady Pedagogicznej. Jest ponadto laureatem co najmniej wojewódzkiego konkursu przedmiotowego i został wytypowany przez Radę Pedagogiczną szkoły za szczególne osiągnięcia w nauce i uzyskał akceptację Burmistrza.

W tym roku wśród osób predestynowanych do tego prestiżowego wyróżnienia znalazło się w sumie 13 uczniów (o czterech więcej jak przed rokiem) ze szkoły podstawowej i gimnazjum (do nagrody nie zakwalifikował się nikt z klas ponadgimnazjalnych).

 

Nagrody – w postaci dyplomu, cennej publikacji, pen-drive’a oraz materiałów promujących gminę Kuźnia Raciborska otrzymali: Damian Śmietana, Tymoteusz Malecha, Agata Kocjan, Patryk Żurek, Katarzyna Słowiak, Dominika Kalemba (wszyscy są uczniami kuźniańskiej podstawówki), Roman Kluger, Szymon Krzyżanowski, Klaudia Kieś (uczniowie ze szkoły podstawowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach), Michaela Bretsznajder (SSP w Budziskach), Monika Mamczur, Alicja Zawada (gimnazjum przy ZSOiT w Kuźni) oraz Sara Smyczek z gimnazjum przy ZSO w Rudach.

 

Wymienieni wyżej uczniowie w przeciągu dwóch minionych lat wyróżnili się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w nauce, brali czynny udział w życiu szkoły, niejednokrotnie startowali też w szkolnych konkursach czy olimpiadach. – Jesteście najlepsi z najlepszych – powiedziała burmistrz Rita Serafin. – Z jednej strony jesteście przykładem rzetelnej i systematycznej pracy, a z drugiej – wzorem dla innych uczniów – dodała.

 

 Przeczytaj charakterystyki nagrodzonych uczniów.

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here