
Przedszkole nr 20 żegna swoich absolwentów.
To już kolejny rocznik, który opuścił przedszkolne mury. Obydwie grupy starszaków przygotowały wspólny pożegnalny program artystyczny dla personelu przedszkola i swoich rodziców. W programie dzieci zaprezentowały tańce, piosenki, wiersze oraz przedstawienie pt. „Chatka Bajek”. Po występach, dzieci otrzymały dyplomy ze zdjęciami i rożki obfitości, a paniom wręczono piękne bukiety kwiatów. Część oficjalna zakończyła się czułym pożegnaniem dzieci z rodzicami i rozpoczęły się przygotowania do „Zielonej nocy”. Wspólnie bawiliśmy się na podwórku przedszkolnym przy muzyce, rysowaliśmy kredą, urządzaliśmy wyścigi. Główną atrakcją wieczoru było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po przeżyciach z całego dnia udaliśmy się do sali, gdzie każdy przebrał się w pidżamę i kładąc się na swoim leżaczku oglądał bajkę. W sobotni ranek zadowolone dzieci zostały odebrane przez rodziców.





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)












Impreza Pożegnalna była fantastycznie zorganizowana! Dzieci i Wychowawcy włożyli dużo pracy w cały układ sceniczny, były emocje i wiele uśmiechu.Dzieci zostały w przedszkolu na noc,po powrocie dziecka były bardzo pozytywne relacje! Zachwane zostaną wspomnienia i podarunki dzieciom.Dziękujemy za całoroczną pracę Przedszkolu nr.20-Dziecim,Radzie Pedagogicznej,całemu Personelowi oraz Rodzicom.Z nutką smutku i tęsnoty żegnamy przedszkole -…COŚ W ŻYCIU MUSI SIĘ SKOŃCZYC 🙁 ABY ZACZĄĆ COŚ NOWEGO! :)Wszystkim powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!