Darmowe strony internetowe dla III sektora

0

Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, skupiające obecnie niespełna 30 organizacji pozarządowych (z tego 6 z terenu Raciborza) rozpoczyna realizację projektu, w wyniku którego stowarzyszenia i fundacje uzyskają za darmo strony internetowe.

Innowacyjnym aspektem projektu jest to, że w procesie jego realizacji zostanie przeszkolonych stu wolontariuszy (po dwóch z każdej organizacji), którzy zobowiążą się przez przynajmniej rok czasu aktualizować informacje na stronach internetowych organizacji, które włączyły się w przedsięwzięcie.

- reklama -

Zgodnie z nazwą projektu „IP – INTERNETOWY PORTAL Integracyjny Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego” 50 stron internetowych stworzonych dla poszczególnych organizacji będzie ze sobą współpracowało, tworząc tzn. portal korporacyjny. Będą na nim automatycznie zamieszczane wszelkie nowe informacje, które pojawiają się na stronach poszczególnych stowarzyszeń. Pozwoli to na skuteczną promocję działań tych organizacji, na wymianę doświadczeń pomiędzy nimi oraz spowoduje wzrost poziomu współpracy organizacji z całego subregionu zachodniego.

Dodatkowym ułatwieniem dla uczestników projektu będzie to, że strony zostaną zamieszczone na serwerze Federacji, dzięki czemu organizacje nie będą musiały płacić za ich utrzymanie. Również nieodpłatnie zostaną udostępnione domeny.

Wszystkie organizacje, które chcą skorzystać z dobrodziejstw projektu, mogą zgłosić chęć uczestnictwa wysyłając zgłoszenie do 31 sierpnia 2010 r. Deklarację przystąpienia do projektu można pobrać ze strony Federacji (www.fopsz.slask.pl), a następnie wysłać na adres: ul. J.F. Białych 7, 44-200 Rybnik. O wyborze organizacji w pierwszym rzędzie decyduje przynależność do FOPSZ, a następnie kolejność zgłoszeń.

Obecnie wiele organizacji z całego subregionu zachodniego – w tym i z Raciborza – boryka się z problemem rozpowszechniania informacji na temat prowadzonej działalności. Często organizacje te nie dysponują funduszami pozwalającymi zaprojektować i utrzymywać profesjonalne strony internetowe, a dla wielu stowarzyszeń skupiających głównie osoby starsze, dodatkową barierą staje się aktywne prowadzenie witryny. Projekt odpowiada na te wszelkie potrzeby, stwarzając jednocześnie warunki do integracji i rozwoju współpracy zarówno wewnątrz sektora organizacji pozarządowych, jak i w subregionie zachodnim województwa śląskiego.

Organizacje z Raciborza należące do Forum to Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK, Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń”, Klub Piłkarski „Unia” Racibórz, Stowarzyszenie Artystów i Podróżników Grupa Rosynant, Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe Nasze Miasto.

Na realizację projektu FOPSZ pozyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 40 000 zł. Partnerem projektu jest Subregion Zachodni z siedzibą w Rybniku.

Piotr Dominiak

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here