Ubierz miasto w zieleń – edycja 2

4

Już 25 września na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata od 10:00 do 13:00 odbędzie się druga edycja akcji ekologicznej „Ubierz miasto w zieleń”.

Jeżeli Twoja szafa cierpi na chroniczny brak miejsca, jeżeli Twoje buty już dawno nie widziały swoich pudełek, ba! nawet nie wiesz o ich istnieniu, jeżeli kolejny wyszperany szalik ginie w stosie innych, jeżeli pasek ma już o dziurkę za mało, mamy na to receptę!

- reklama -

 

Ubrania przyniesione na akcję powinny być w dobrym stanie.
Można wymieniać się też biżuterią, kosmetykami
czy gadżetami.

 

 

Podczas imprezy pn. „Ubierz miasto w zieleń 2” wymienisz swój sweterek na czyjąś cudną sukienkę, a bluzeczka od teściowej w jej ulubionym wrzosowym kolorze wreszcie znajdzie odpowiednią dla siebie osobę. A i tobie na pewno wpadnie w oko coś ciekawego. Wymienić możesz ubrania, buty, wszelkie dodatki i gadżety – warunek: muszą być czyste i w dobrym stanie. Słowem, takie, jakie sam chciałabyś nosić.

 

 

Podczas pierwszej edycji akcji "Ubierz miasto w zieleń",
przez Przystanek Kulturalny przewinęło się
około 150 osób.

 

 

W minionym roku dzięki akcji udało się wymienić blisko 300 sztuk odzieży, kosmetyków, biżuterii. Sześć stulitrowych worków pełnych ubrań zostało oddanych potrzebującym. Za każdą wybraną przez siebie rzecz uczestniczki wrzucały do skarbonki symboliczną złotówkę. Dzięki temu, udało zebrać się blisko 300 złotych, dzięki którym w kwietniu 2011 roku, w Raciborzu zasadzone zostaną nowe drzewa i kwiaty.

 

Tak jak rok temu, tym razem także w akcji może wziąć udział każdy, kto chce pozbyć się ubrań  oddając je innym. Impreza ma na celu szerzenie myślenia proekologicznego i świadomości ekologicznej w Raciborzu.

 

Ubrania będzie można wymieniać 25 września od godziny 10:00 do 13:00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata w Raciborzu. Osoba, która chce nabyć ciuszek, wrzuca do puszki symboliczną złotówkę. Za zebrane pieniądze, w Raciborzu zostaną zasadzone nowe drzewka. Ubrania, które nie zostaną wymienione na akcji, będą przekazane mieszkankom Domu Samotnej Matki z Dzieckiem „Maja” w Raciborzu.

 

Organizatorami akcji są Grupa Salto Mortale, Gazeta-Informator i Raciborski Portal Internetowy www.raciborz.com.pl

 

Zobacz, jak wyglądała I edycja "Ubierz miasto w zieleń".

 

/ab/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. anka

    jaaa:p na pierwszym zdjęciu jest moja kurtka!

  2. kamil

    Fajnie, że jest druga edycja tej akcji – nieraz sie zdarza, że fajnepomysły giną bo nie ma siły na zrobienie kolejnej edycji. A tak jak np. z Gwiazdką Serc – Izba Gozpodarcza jest zawzięta (albo raczej wykonawcy) – zawzieli sie i juz impreza wpisana w kalendarz imprez na stałe,

  3. rewa

    Super akcja, wiecej takich. Na pewno przyjdę. Już sie cieszę

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here