Benefis kabaretu Zgżyd za nami

11

Z okazji 30 lat na scenie, raciborski kabaret Zgżyd przygotował dla swoich fanów wieczór rozrywki. Poza stałym gronem kabareciarzy, gościnnie wystąpiła też Zuzanna Szreder i Projekt 3D. Zobacz fotogalerię z 30-lecia Zgżydu.  Wideo z występu ZGŻYD.

Kabaret „Zgżyd” powstał w latach siedemdziesiątych  XX wieku w Zespole Szkół Budowlanych. Mimo to, 17 września grupa świętowała dopiero 30 rocznicę. Wszystko dlatego, że jak mówił ze sceny Piotr Wieder, początki ich działalności liczą od momentu zarobienia pierwszych pieniędzy.- Były to niewielkie pieniądze, ale dokładnie pamiętam, że graliśmy wtedy dla jakiegoś przedsiębiorstwa na Oborze- wspominał Wieder.

- reklama -

 

 

Kabaret GŻYD – benefis z okazji 30-lecia
Zobacz inne materiały wideo z benefisu kabaretu ZGŻYD: raciborz_com_pl

 

 

W trakcie trwania benefisu, kabaret w składzie:  Tadzeusz Kalwala, Franciszek Machalski, Piotr Wieder, Tadeusz Wnuk, Ryszard Zapotoczny i Marek Soroka, bawił publiczność, łącząc skecze ze wspomnieniami z wcześniejszych lat działalności.

Oprócz Kabaretu "Zgżyd", widzowie mieli okazję do wysłuchania utworów w wykonaniu Zuzanny Szreder, Projektu 3D. Wystąpiła także Zuzanna Wieder, która od zawsze wzbogacała występy "Zgżydu", o grę na flecie.

Posłuchaj, dlaczego Marek Soroka cieszył się, że nie jest pełnoletni?

 

 

Posłuchaj, co czuje Franciszek Machalski, kiedy schodzi ze sceny?

 

Posłuchaj, jak śpiewał i grał Ryszard Zapotoczny.

 

Posłuchaj, co Tadeusz Kalwala zawdzięcza kabaretowi "Zgżyd".


 

 

Posłuchaj o wpływie kabaretu Zgżyd na doświadczenie aktorskie Tadeusza Wnuka.

 

Posłuchaj o tym, jaką rolę w kabarecie ma Piotr Wieder.


 

Posłuchaj, kogo Zuzanna Wieder chciała otruć herbatą?

 

 

/ab/

 

 

Zobacz inne nagrania wideo z benefisu kabaretu ZGŻYD – i nie tylko

 

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

11 KOMENTARZE

 1. [i][b]Byłem i świetnie się bawiłem. Wspaniała okazaj do wspomnień. Zgżydy w świetnej formie. Czekam na kolejne występy. Brawo[/b][/i]

 2. kamil

  To chyba jedyna taka kabaretowa grupa w Racibprzu, szkoda, że występują tylko okazjonalnie, żeby nie powiedziec „raz na 10 lat”

 3. Podziwiam, dziękuję za świetny, inteligentny humor. Życzę częstszych występów na scenie. Obyście znależli Panowie godnych następców. Brakuje nam śmiechu i uśmiechu. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej ponurzy i zdegustowani. Coraz mniej nas cieszy. Często zazdrość i zawiść domnują w międzykludzkich rekacjach ! Więc śmiejmy się również do siebie, ale mniej z siebie.

 4. Podziwiam, dziękuję za świetny, inteligentny humor. Życzę częstszych występów na scenie. Obyście znależli Panowie godnych następców. Brakuje nam śmiechu i uśmiechu. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej ponurzy i zdegustowani. Coraz mniej nas cieszy. Często zazdrość i zawiść domnują w międzykludzkich relacjach ! Więc śmiejmy się również do siebie, ale mniej z siebie.

 5. ??

  A Ty Klima, coś się tak uaktywniłna forum? na prezydeta kandydujesz?

 6. COś się tego Klieny uczepił? Chciał pochwalić kabaret a Ty od razu insynuacje. Czy na tym forum jużnikt nie może imieniem i nazwiskiem się podpisać aby go nie „zjechali” Sam się „pytajniku” puknij w głowe i podpisz następnym razem.

 7. Tak mnie ten pytajnik zdenerwował, że zapomniałem napisać najwazniejsze: fajne że portal zaczął umieszczać wideo z takich wydarzeń rozrywkowych – to coś więcej niż tylko fotki (nie umniejszając fotkom – też są ok)

 8. Jesteście super!!!I Wielka szkoda, że tak rzadko można Was zobczyć

 9. Usiek

  Też byłem i mi się bardzo podobało, szkoda że w Racku nie ma kabaretu…ale można by było to zmienić, prawda?Jakby były pomysły to czekam:)

 10. sp4

  Ponoć jest jakiś kabaret młodzieżowy w gimnazjum na ostrogu. Mnie się Zgżyd strasznie podobał:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here