Zabawa z ziemniakiem w roli głównej

Pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu, a skorzystali z niej mieszkańcy Bolesławia i chyba nikt z nich nie żałował swojej decyzji. Drugi z kolei Kartoffelfest zorganizowało koło DFK w Bolesławiu, świętując przy okazji jubileusz 20-lecia swojego istnienia.

W sobotę, 18 września przed Domem Wiejskim w Bolesławiu ustawiono stoły i ławy, przy których można było do woli degustować potrawy z ziemniaków. Były chrupiące placki ziemniaczane, pachnąca kartoflanka, złociste frytki, sałatka ziemniaczana i ziemniaki w mundurkach. Nie zabrakło i innych apetycznych potraw oraz chłodzących i rozgrzewających napojów.

- reklama -

 

 

Oprócz degustacji potraw z ziemniakiem w roli głównej, na biesiadników czekało mnóstwo atrakcji. Wystąpiły przedszkolaki i dzieci ze szkoły, które program artystyczny przedstawiły w języku niemieckim i angielskim. Widzowie mogli też posłuchać chóru żeńskiego z DFK w Tworkowie. Podczas festynu gości bawił tercet biesiadny Genowefa, Gerwazy i Zdzisław oraz Hilda Albertowa, "wiceślonzoczka" roku 2000.

 

 

Były gry i zabawy z ziemniakami, zuska dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami, a dla dorosłych z tradycyjnymi fantami. Wieczorem, kiedy impreza przeniosła się do sali, z pokazem niezwykłych umiejętności i siły wystąpili bolesławscy strongmani. Całą imprezę zakończyła zabawa taneczna, podczas której wybrano króla i królową kartofla.

 

 

UG Krzyżanowice

———————————————————————–

REKLAMA

 

 
pn. – pt.: 9.00 – 21.00
sb. – ndz.: 10.00 – 22.00

ul. Rybnicka 135
47-400 Racibórz

Tel. 32 777 43 41
        32 777 43 42

 
 
 
 
 
 
 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here