Zbiórka żywności w Raciborzu

W piątek i sobotę odbędzie się kolejna już ogólnopolska Jesienna Zbiórka Żywności. Dary będą zbierane w ponad 2 tysiącach sklepów w całej Polsce, również raciborzanie będą mięli okazję wesprzeć akcję.

W województwie zbiórka prowadzona będzie w kilku tysiącach sklepów. Zgromadzona żywność trafi między innymi do szkół, świetlic, domów dziecka, towarzystw przyjaciół dzieci oraz stowarzyszeń pomagających dzieciom i młodzieży. Organizatorzy akcji apelują, by do specjalnie oznaczonych koszy wkładać produkty o długim terminie przydatności. Produkty, z których można przygotować posiłki dla najmłodszych – olej, cukier, ryż, makaron, dżemy, soki, konserwy czy gotowe dania.

- reklama -

Na terenie Raciborza akcją będzie odbywała się w Biedronkach przy Opawskiej i Reymonta oraz w hipermarkecie Bill (w piątek od godz. 9-17, w sobotę od godz. 9-14). Przy koszach dyżurować będą wolontariusze z raciborskich szkół: ekonomika i mechanika. Żywność trafi do podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka "Tęcza", do Centrum Matki z Dzieckiem "Maja" oraz do domu dla bezdomnych "Arka".

 

oprac./p/

fot.internet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here